Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Hanna podzielono na dwie części: oficjalną i artystyczną.
Pierwsza rozpocznie się tuż po południu o godzinie 14.00 uroczystą mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie o godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewają hymn państwowy, a już 10 min później nastąpi Apel w miejscu pamięci powstańców styczniowych w centrum Hanny.
Część artystyczna odbędzie się w Galerii Artystycznej Centrum Religijno - Zabytkowym. W jej programie m.in.: czytanie fragmentów utworu “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, wystawa prac uczestników jesiennych warsztatów artystycznych “Godzinki dla rodzinki”, quiz z lektury z nagrodami. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs fotograficzny “Zakochaj się w Hannie - latem”.
Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert w wykonaniu Marcina Obuchowskiego “Historia Polski pieśnią opowiedziana”.
Czytaj także.


![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze