Pielgrzymi wyruszyli w trasę w piatek, 11 sierpnia. Wyjazd poprzedziła msza święta, która o godz. 7 została odprawiona w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie. Bezpiecznej wyprawy życzyli między innymi włodarze Krasnegostawu, którzy przekazali pątnikom zapasy wody mineralnej.
Podczas pierwszego etapu uczestnicy pielgrzymki jak zwykle zostali przyjęci w gościnnych progach Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Po poczęstunku i odpoczynku wyruszyli w stronę Gościeradowa. Tam odwiedził ich z kolei starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk. Na miesjcu przekazał dary od OSM Krasnystaw oraz Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Zagroda, jak również podziękował dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie Beacie Sajeckiej za pomoc oraz wszelkie przejawy gościnności, których uczestnicy pielgrzymek mogą doświadczać od wielu lat.
- Do Częstochowy dotarliśmy bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek w poniedziałek, 14 sierpnia. Oczywiście następnego dnia braliśmy udział w uroczystościach Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Do Krasnegostawu wróciliśmy już samochodami, a rowery przywiozła ciężarówka - mówi Andrzej Kmicic, jeden z uczestników krasnostawskiej pielgrzymki rowerowej.
Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.
Czytaj także:
- Chełm. Krasnystaw. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę - zobaczcie, gdzie już dotarli pątnicy! [ZDJĘCIA]
- Krasnystaw. Obchodzili 103. rocznicę "Cudu nad Wisłą" [ZDJĘCIA]
- Dożynki parafialne w Krasnymstawie 2023. Dziękowali za plon
- Gm. Kraśniczyn. Patriotyczny Sierpień po raz 7. Odnowili też kapliczkę [ZDJĘCIA]
![Krasnystaw. Pielgrzymowali po raz 20. Przejechali 360 km! [ZDJĘCIA] Krasnystaw. Pielgrzymowali po raz 20. Przejechali 360 km! [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-krasnystaw-pielgrzymowali-po-raz-20-przejechali-360-km-zdjecia-1692248231-full.jpg)


![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze