Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zabawa i lekcja z Funduszami Europejskimi

W Urzędowie zainaugurowaliśmy tegoroczny cykl Rodzinnych Pikników Europejskich. Pikniki służą zabawie i informowaniu mieszkańców o środkach z Unii Europejskiej. Na uczestników czekały liczne atrakcje m.in. strefa poświęcona funduszom unijnym, lekcje pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia, strażacki pokaz wysokościowy, symulator dachowania, strefa gier i zabaw, a także gościnne występy muzyczne i pokazy taneczno-akrobatyczne. Współgospodarzami wydarzenia byli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski.
Zabawa i lekcja z Funduszami Europejskimi
Unijne pieniądze wydajemy rozsądnie

Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości mieszkańców regionu na temat korzyści płynących z efektów wdrażania Funduszy Europejskich oraz zachęcenie do korzystania z zasobów Funduszy Europejskich w naszych małych ojczyznach.

– Wszystkie realizowane na terenie gminy i powiatu kraśnickiego projekty unijne świadczą o tym, że potrzeby są tu duże. Inwestycje, które do tej pory udało się zrealizować to inicjatywy podejmowane z myślą o mieszkańcach, bo to właśnie oni są ostatecznymi odbiorcami Funduszy Europejskich – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Niezwykle ważne są programy na rzecz integracji,  uwzględniające w szczególności osoby zagrożone ubóstwem czy wykluczeniem społecznym. Są to realne potrzeby lokalnych społeczności i są one w miarę możliwości zaspokajane. Dzięki temu mamy pewność, że środki unijne, które Województwo Lubelskie otrzymuje, są wydawane rozsądnie i odpowiadają na aktualne potrzeby.

Równość szans 

Tomasz Jacyków, osobowość telewizyjna i popularny stylista gwiazd wygłosił prelekcję poświęconą kwestii równości i niedyskryminacji. Starał się w uświadomić słuchaczom, jak ważna dla wszystkich jest m.in.: równość szans kobiet i mężczyzn czy zapewnienie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy zadbali także o osoby ze szczególnymi potrzebami – na miejscu dostępny był asystent osoby z niepełnosprawnościami oraz możliwość skorzystania z komfortki.

Konkursy, zabawy, muzyka i taniec

Na urzędowskim rynku miejskim stworzyliśmy radosną atmosferę, dzięki której rodziny z dziećmi miały okazje do wspólnych gier, zabaw i innych atrakcji połączonych z nauką. Do dyspozycji były m.in. strefa unijna, strefa gier i zabaw oraz strefa warsztatów. Dzięki obecności specjalistów, każdy miał okazję dowiedzieć się więcej na temat funduszy europejskich. Oprócz stoisk lokalnych twórców, na miejscu nie zabrakło służb mundurowych. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Policji nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, ale też zaprezentowali specjalistyczny sprzęt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też: malowanie twarzy, tatuaży brokatowych i fotobudka. Najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć z postaciami z ulubionych bajek, a zabawę urozmaicali animatorzy. Do udziału w przygotowanych atrakcjach zachęcał Syriusz - oficjalna maskotka Unii Europejskiej.

Piknik uatrakcyjniły występy muzyczno-taneczne m.in.: Orkiestry Dętej OSP Urzędów, Teatru Muzycznego w Lublinie, Miłosza Bachonko, Symchy Kellera i Przyjaciół, „Wesołych Nutek” i Kapeli Janka oraz pokazy akrobatyczne i taneczne dzieci i młodzieży z Urzędowa. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama