16 czerwca dentobus zawita do Wojsławic. Od godziny 8 do 14 stacjonował będzie przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach-Kolonii. Aby skorzystać z usług stomatologów, należy najpierw dziecko zarejestrować - nr telefonu: 510-233-056.
Dentyści ocenią stan jamy ustnej pajenta, ustalą plan leczenia stomatologicznego i je rozpoczną. Można będzie również uzyskać informacje dotyczące indywidualnej profilaktyki próchnicy. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia.
Dentobus to w pełni wyposażony, mobilny gabinet stomatologiczny, w którym zakres świadczonych usług jest niewiele mniejszy, niż w punkcie stacjonarnym. Dociera do mniejszych miejscowości na terenie województwa lubelskiego, w których dzieci i młodzież nie mają łatwego dostępu do stomatologa.
Usługi wykonywane są nieodpłatnie, finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.
Czytaj także:








![Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM] Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-w-chelmskim-bieluchu-sluzby-w-akcji-na-terenie-zakladu-film-1777354415.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [26-4-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-19-4-2026-1777154452.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze