Program rozpoczyna o godz. 9.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w bazylice Narodzenia NMP w Chełmie. Po nabożeństwie planowane jest złożenie wieńców i wiązanek przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej.
O godz. 11 rozpoczną się uroczystości przy Pomniku Niepodległości przy placu dr E. Łuczkowskiego w Chełmie. W programie m.in. wystąpienie prezydent Agaty Fisz, odczytanie Apelu Pamięci, salwa honorowa, a także defilada wojskowa.
O godz. 12 wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej działający w Chełmskim Domu Kultury oraz Szwadron Rekonstrukcyjny Oddziału Kawalerii II Rzeczypospolitej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura w Janowie koło Chełma.








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze