Celne oczy naszych strzelców. Zawody w Lublinie i w Złotoryi

Kolejne dwa starty mają za sobą reprezentanci MKS Dragon Chełm. Część z nich walczyła o punkty w Lublinie, grupa innych strzelców wybrała się natomiast do Złotoryi.

W stolicy naszego województwa odbyła się II runda zawodów WSUKS Orlik w strzelaniu z broni pneumatycznej. W rywalizacji młodzików pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Czerwińska (401 pkt), drugie Jakub Oberda (361,1 pkt), a czwarte Mateusz Oberda (333,8 pkt). W kategorii juniorów młodszych chełmscy strzelcy zajęli miejsca poza podium. Czwarty był tutaj Kamil Rybczyński (444,9 pkt), piąta Aleksandra Błaszczuk (422 pkt), natomiast szósty Szymon Panas (408,2 pkt). W zmaganiach open pozostałych kategorii siódmą lokatę zajęła Wiktoria Łolik (569,8 pkt), dziewiątą Wiktoria Jadczak (520,8 pkt), dziesiątą Dagmara Kędzierska (490,6 pkt), zaś 11. Grzegorz Gołub (418,7 pkt). Po dwóch rundach na czele klasyfikacji znajduje się Zuzanna Czerwińska.

W tym samym czasie inni reprezentanci chełmskiego Dragona brali udział w Wielkim Pucharze Kaczawy w Złotoryi, zawodach kwalifikacyjnych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Juniorka Paulina Czeryna uplasowała się indywidualnie na 15 miejscu. W rundzie kwalifikacyjnej najlepszy okazał się Damian Siedlecki, który finalnie zajął siódme miejsce, a ósmy po kwalifikacjach Seweryn Jezierski zakończył zmagania na szóstej pozycji. Z kolei Bartosz Kaczorowski przeszedł pierwszą rundę z szóstym miejsce, a w finale uplasował się na ósmej lokacie. Paulina Czeryna i Damian Siedlecki zajęli natomiast piąte miejsce w mikście.