Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Bank Spółdzielczy

Chełm: Podziemia Kredowe wracają do miasta

Dobiega końca współpraca ratusza z Grażyną Biernacką, która od lat była kustoszem chełmskich podziemi. Zabytkowa kopalnia wraca do miasta. Nowym zarządcą obiektu ma być Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Chełm: Podziemia Kredowe wracają do miasta

Biernacka rezygnuje z prowadzenia działalności w podziemiach i po 22 latach pracy w podziemnych korytarzach miasta odchodzi na emeryturę. Urząd miasta nie zamierza już nikomu zlecać tego zadania i przygotowuje się do przekazania obiektu specom od sportu i turystyki.

- Dużo zostało zrobione, spółka bardzo dobrze dbała o ten zabytek i promowała go w sposób znakomity. Obawialiśmy się, że gdy ogłosimy przetarg, przyjdzie ktoś, kto będzie przez pewien czas korzystał z tego, co zostało już wypracowane. Potem natomiast podziemia nie zawsze już będą odpowiednio zabezpieczane - tłumaczyła w Radio Bon Ton dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu UM Elżbieta Bajkiewicz - Kaliszczuk.

 

Zmiana zarządcy, jak przekonuje pani dyrektor, nie wpłynie na jakość świadczonych usług. O pracę nie muszą się też obawiać obecni pracownicy Biernackiej. Personalnie wszystko ma zostać po staremu, a trzy osoby zatrudnione do obsługi zostaną pracownikami MOSiR-u.

- Przejmujemy tych pracowników, bo są to doświadczone osoby, od lat pracujące w chełmskiej kopalni kredy. Oczywiście w okresie letnim będziemy musieli zatrudniać jeszcze dodatkowych przewodników. Nie rozstajemy się też definitywnie z panią Grażyną Biernacką, która również jest przewodnikiem i - jak zadeklarowała - chętnie wspierać będzie podziemia na umowie zleceniu - wyjaśnia Bajkiewicz-Kaliszczuk.

Zmiany nie odczują mieszkańcy Chełma, również pod względem finansowym. Urząd Miasta zapewnia, że ceny biletów pozostają na tym samym poziomie. Do tej pory miasto miesięcznie zarabiało na podziemiach niecały tysiąc zł w ramach czynszu. Jak jednak podkreśla dyrektor Bajkiewicz-Kaliszczuk, nie o zarabianie tu chodzi, a o odpowiednie zabezpieczenie podziemi i promowanie Chełma.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jula 25.10.2017 11:43
odgrzewane suchary ;(

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama