Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama reklama Iwona Szłapak

Co dalej z chełmskim Ogniwem? Ciemne chmury nad klubem

Zawodnicy Ogniwa Chełm odnoszą pierwsze w tym roku sukcesy i popularyzują tenis stołowy. Nad klubem pojawiły się jednak czarne chmury.
Co dalej z chełmskim Ogniwem? Ciemne chmury nad klubem

Podczas ferii zimowych Ogniwo Chełm zorganizowało bezpłatne zajęcia sportowe, których podsumowaniem był turniej. Wzięli w nim udział tenisiści stołowi z miasta, powiatu, a także reprezentanci SMS-u Włodawa. Wśród najmłodszych najlepsza była Zofia Szmidt (SMS Włodawa), drugie miejsce zajął Szymon Guzowski (Ogniwo Chełm), a trzecie Antoni Szmidt (SMS Włodawa). Na kolejnych lokatach sklasyfikowani zostali: Rafał PastuszakOlek Mokni (obaj Ogniwo Chełm). W zmaganiach open wygrał Zbigniew Czerwiński, który w finale pokonał Przemysława Kalinowskiego. Trzeci był Zbigniew Kalinowski, czwarty Jarosław Tatysiak, piąta Julia Tatysiak, a szósta Wiktoria Piasecka.

Z kolei w rozgrywkach III ligi zespół Ogniwa rozegrał spotkanie awansem z Topspinem I Kurów, zwyciężając 9:1, a tym samym zajmując drugie miejsce w grupie spadkowej. Punkty zdobyli: Adam Szczurowski (2,5), Marcin Chrzanowski (2,5), Zbigniew Rymczuk (2,5) i Piotr Linde (1,5).

Zeszły rok był bardzo udany dla tenisistów stołowych z Chełma. Zdobyli tytuł mistrzów województwa w kategoriach żaków i młodzików. Jednak klub, który jako jedyny w regionie występuje w trzech lubelskich ligach, zastanawia się nad dalszym funkcjonowaniem.

- Jest nam bardzo ciężko pogodzić występy zawodników w turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz w lidze, ponieważ są to dość wysokie koszty. Gdyby nie sponsorzy i rodzice, wiele wyjazdów nie doszłoby do skutków – mówi Jerzy Czarnecki, prezes KS Ogniwa Chełm. - Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się wszystkie chełmskie kluby. Dofinansowanie na ten rok na sport to pół miliona złotych, czyli dwa razy mniej niż w ubiegłym, zatem można spodziewać się jeszcze mniejszej kwoty niż rok temu. Dalsze funkcjonowanie klubu jest, można powiedzieć, w rękach włodarzy naszego miasta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama