Wdowicz bliska triumfu w mistrzostwach Polski

Znakomita postawa młodej zawodniczki chełmskiego Olimpijczyka. Klaudia Wdowicz wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Kadetek w Sumo. Zmagania, które odbyły się w Ropczycach, przyciągnęły 178 zawodników i zawodniczek z 30 polskich klubów.

- Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki:Klaudia Wdowicz i Beata Bodzak. Na podium stanęła tylko ta pierwsza – mówi Jerzy Krasowski, szkoleniowiec Olimpijczyka Chełm.

Wdowicz walczyła w kategorii 65 kg. Niestety przegrała pierwszy pojedynek i straciła szansę na złoto.

Uważam, że decyzja sędziów była bardzo kontrowersyjna. Klaudia wypychała swoją rywalkę za matę. Przeciwniczka upadła na plecy, a moja zawodniczka spadła na nią. Sędziowie uznali, że to reprezentantka naszego klubu pierwsza opuściła matę – tłumaczy Krasowski.

Kolejne trzy walki Wdowicz rozstrzygnęła już na swoją korzyść, będąc wyraźnie lepszą zawodniczką od swoich rywalek. Dzięki temu podopieczna Krasowskiego uplasowała się na trzecim miejscu podium. Nieco gorszy występ zanotowała Beata Bodzak, która w kategorii do 50 kg została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Reprezentantki Olimpijczyka Chełm wzięły również udział w rozegranych w Gomulinie koło Piotrkowa Trybunalskiego Mistrzostwach Makroregionu Młodziczek w zapasach kobiet. W zawodach rywalizowało 99 zawodniczek z czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Najlepiej wśród podopiecznych Krasowskiego spisała się Patrycja Bodzak, która w kategorii 32 kg zdobyła srebrny medal. Udany występ zaliczyła także Angelika Łucka. Startująca w kat. do 52 kg zawodniczka wywalczyła trzecie miejsce, zdobywając brązowy krążek. Pozostałe zapaśniczki Olimpijczyka: Monika Dziewulska (kat. 34 kg), Joanna Grzesiuk (kat. 48 kg), Patrycja Kuczura (kat. 52 kg) i Magdalena Kędzierawska (kat. 62 kg) uplasowały się na wysokich piątych miejscach (również punktowanych).

W klasyfikacji drużynowej, na 21 sklasyfikowanych klubów, Olimpijczyk zajął drugie miejsce.