poniedziałek, 29 kwietnia 2024 06:10

Medale na koniec roku. Sukcesy tancerek Freak Dance Academy

Kilkadziesiąt krążków wywalczy tancerze biorący udział w III Świątecznym Turnieju Tańca Solo i Duetów. W zmaganiach nie brakowało reprezentantek gospodarzy z krasnostawskiej Freak Dance Academy, które tym występem zakończyły owocny rok. Przez ostatnie dwanaście miesięcy zdobyły nie tylko cenne trofea, ale także równie cenne doświadczenie.

Grudniowe zmagania odbyły się w wielu kategoriach wiekowych. Wśród początkujących 6-letnich solistek złoto zdobyły Natalia Sałamacha i Daria Soczyńska. W o rok starszej grupie pierwsze miejsca przypadły Michalinie Sroczyńskiej i Hannie Kapuścińskiej, drugie Jagodzie Zalewskiej, Marcelinie Dudek i Poli Szemro, a trzecie Magdalenie Szczupak i Filipowi Korzeniowskiemu. Najlepszą 8-letnią solistką była Maja Polakowska, za nią uplasowała się Zofia Kubina, a podium zamknęła Zuzanna Konaszuk. Złoto wśród 9-latek wywalczyła Lena Kinach, srebro Kornelia Olender, a brąz Martyna Lisiewicz. W grupie 10-latek najlepsza okazała się Martyna Bojarska, na drugim miejscu znalazła się Eliza Filewicz, a na trzecim ex aequo Lena Kozyra i Maja Kozyra. W rywalizacji 11-latek kolejne stopnie podium zajęły Klaudia Chałabiś, Ada Kowalska i Paulina Sokół, a w zmaganiach 12-latek i 13-latek Elena Majcher, Karolina Błaszczuk i Aleksandra Wójcicka. Natomiast wśród początkujących duetów złoto zdobyły Maja i Lena Kozyra, srebro Aleksandra Kozioł i Karolina Skowron, a brąz Zuzanna Mazurek i Julia Łuć.

Zacięta rywalizacja o medale rozegrała się również w kategorii zaawansowanych tancerzy. Kolejne miejsca podium wśród 9-letnich i 10-letnich solistek zajęły Hanna Panas, Maja Korzeniowska i Julia Litwin, a wśród 11-letnich Martyna Zając, Martyna Dziewulska i Lena Janik. W grupie 12-13 lat złoto wywalczyły Luiza Badach i Lidia Maciejewska, srebro Milena Ślusarczuk, a brąz Alicja Iracka (która zdobyła też złoto w kat. disco slow). Kategorię 15-latek zdominowała Ewelina Rzepkowska, za nią uplasowała się Zuzanna Perestaj, a podium zamknęła Lena Łuczak. W gronie 15-18 lat najlepsza była Maja Stępniak, drugą lokatę zajęła Nikola Kowalczuk, zaś trzecią Weronika Piekaś. W duetach 10-11 lat wygrała Hanna Panas i Martyna Dziewulska, za nimi znalazły się Maja Korzeniewska i Julia Litwin, a czołową trójkę zamknęły Marika Barczuk i Julia Chymos. Wśród duetów 13-14 lat zwyciężyły Lena Łuczak i Zuzanna Sroczyńska, drugie były Lidia Maciejewska i Zuzanna Perestraj, natomiast trzecie Luiza Banach i Milena Ślusarczuk. Z kolei w duetach 16-18 lat złoto wywalczyły Maja Stępniak i Natalia Pieczykolan, a srebro Noemi Banaszkiewicz i Aleksandra Ciepłowska.

- W tym turnieju uczestnicy mogli zaprezentować choreografie, które tańczą na zawodach lub zupełnie nowe - mówi Izabela Ćwir-Drzazga, trenerka i założycielka Freak Dance Academy. - Nasze zmagania mają charakter po części treningowy, a po części oswajania się ze sceną. Tancerze potrzebują obycia się z widownią, więc ten turniej też daje im taką możliwość. Frekwencja samych uczestników również dopisała, była ich blisko setka.

Tymi zawodami Freak Dance Academy zakończyła udany rok. Podczas mistrzostw Polski tancerkom udało się zakwalifikować do mistrzostw Europy, pucharu świata i mistrzostw świata. Brały również udział w wielu turniejach wojewódzkich, ogólnokrajowych oraz międzynarodowych, ze wszystkich wracając z medalami. Udało im się też zdobyć tytuł mistrzów świata w kategorii dzieci w formacjach.

- Ten rok obfitował również w liczne szkolenia, braliśmy udział w obozie wakacyjnym, gdzie nawiązaliśmy współpracę z wieloma trenerami - dodaje Izabela Ćwir-Drzazga. - Jednym z nich była Aleksandra Makogonenko, jedna z najlepszych na świecie, z którą odbędziemy warsztaty podczas ferii zimowych. Nie zwalniamy tempa, dzięki czemu widać progres, a to z kolei daje nam mnóstwo satysfakcji i motywacji.