poniedziałek, 29 kwietnia 2024 16:39

Zacięte boje tenisistów stołowych z Chełma i Fajsławic

Ostatnie tegoroczne mecze mają za sobą tenisiści stołowi Ogniwa Chełm i UKS Żaczek Fajsławice. Startowali w zawodach w Kraśniku, jak i w rozgrywkach ligowych.

VII Ogólnopolski Turniej Świąteczny, który rozegrany został w Kraśniku, zgromadził ok. 150 uczestników z  Polski i Ukrainy. Tenisiści stołowy z Chełma pomyślnie przeszli eliminacje, ale w finałach żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium. Na szóstych miejscach zmagania zakończyli: Wiktoria Piasecka (żak) i Adam Szczurowski (kadet), a na ósmych: Szymon Mróz (młodzik) i Przemysław Kalinowski (kadet).

Lepiej poszło natomiast reprezentantkom UKS Żaczek Fajsławice. Antonina Serafin zajęła trzecie miejsce wśród kadetek, a Katarzyna Wasil trzecie wśród żaczek, jednak niewiele zabrakło jej, aby dostać się do finału.

Ostatni weekend przed świętami to także ostatnia kolejka pierwszej rundy. W drugiej lidze zawodnicy Ogniwa zremisowali w Lubartowie z miejscowym STS-em 5:5, a punkty zdobyli: Adrian Kubajka (2,5), Paweł Widyński (1,5) oraz Janusz Widyński (1,5). Na koniec rundy zajęli siódmą lokatę. Komplet punktów zdobyli natomiast w Kurowie zawodnicy drugiej drużyny Ogniwa, którzy pokonali tamtejszy KTS II 10:0. Punkty dla chełmskiej drużyny to zasługa: Przemysława Kalinowskiego, Piotra Linde, Zbigniewa Rymczuka i Marcina Chrzanowskiego (wszyscy po 2,5).

Z kolei III-ligowy skład UKS Żaczek Fajsławice przegrał na wyjeździe 4:6 z Lewartem Lubartów, ale mimo to udało mu się utrzymać w pierwszej szóstce przed rundą rewanżową.