Choć aura nie była sprzyjająca, zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trójboju obronnym startowały drużyny z: Państwowej Straży Pożarnej, SKS Acumen, ZR LOK, Grim Reapers i Koła LOK przy Straży Miejskiej w Chełmie. Rywalizowały one w trzech konkurencjach podstawowych: karabinu kbks, pistoletu 9 mm i rzutu granatem oraz dodatkowej – karabinku AK.
W strzelaniu z kbks w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Dorota Jasiuk, drugie Agnieszka Mech, a trzecie Karolina Całko. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Jan Kuwałek, drugie miejsce ex aequo zajęli: Antoni Bojko i Marcin Łobejko, zaś trzecie Paweł Dubij. W strzeleniu z pistoletu najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Bernadeta Radoń, drugie miejsce zajęła Agnieszka Mech, a trzecie Magdalena Zarek. Z kolei wśród mężczyzn najcelniej strzelał Janusz Frąc, drugą lokatę zajął Marcin Łobejko i a trzeci był Robert Emerla.
Najlepsze wyniki w strzelaniu z karabinka AK uzyskali: wśród kobiet - Bernadeta Radoń a w kategorii mężczyzn – Marcin Wiktorowicz.
W klasyfikacji drużynowej: pierwsze miejsce zajęła drużyna KM Państwowej Straży Pożarnej w składzie: Paweł Krystynek, Tomasz Ważny, Marcin Łobejko i Sławomir Topka, drugie zajęło Koło LOK przy Straży Miejskiej w Chełmie w składzie: Dariusz Chromik, Jan Kuwałek, Robert Emerla i Krzysztof Giedz . Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ZR LOK w składzie: Leszek Ligaj, Janusz Frąc, Marek Długosz i Antoni Bojko. Najlepszym strzelcem zawodów została w kategorii juniorów Patrycja Mech, a w kategorii kobiet Bernadeta Radoń, natomiast spośród panów Tomasz Ważny. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Agatę Fisz, prezydent Miasta Chełm.
– Zawody strzeleckie organizowane są w naszym mieście od wielu lat przez Ligę Obrony Kraju. Cieszą się dużym powodzeniem, a dobre wyniki uzyskiwane przez zawodników potwierdzają zasadność prowadzenia tego typu działań. W ostatnim okresie obserwujemy wśród młodzieży rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Wiele młodych osób planuje swoją przyszłość w służbach mundurowych, gdzie ważnym elementem, oprócz przygotowania merytorycznego, jest dobra kondycja i umiejętność posługiwania się bronią. Takie cechy można nabyć, uczestnicząc w zajęciach i szkoleniach organizowanych między innymi przez Ligę Obrony Kraju – podsumowuje Krzysztof Giedz.



![NIE PRZEGAP [27-29 marca]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-27-29-marca-1774622490.png)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [22-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-15-3-2026-1774177182.jpg)



![Niezwykły kadr z Okuninki doceniony w międzynarodowym konkursie [ZDJĘCIA] Wyróżniony kadr w konkursie 35 Awards oraz autorka fotografii: Elżbieta Paciorkowska](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-niezwykly-kadr-z-okuninki-doceniony-w-miedzynarodowym-konkursie-1774173536.png)



Napisz komentarz
Komentarze