Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Kamień. Żniwne święto w Pławanicach!

Każdy, kto ma ochotę skosztować klimatu dożynek w gminie Kamień, powinien udać się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, do Pławanic. To właśnie tam, na boisku szkolnym, zlokalizowane zostaną wszystkie główne atrakcje tegorocznego święta plonów. Początek uroczystości o godzinie 13.
Gm. Kamień. Żniwne święto w Pławanicach!

Autor: Pixabay / Gmina Kamień

O tej godzinie należy pojawić się na pławanickim boisku, by być świadkiem przemarszu tradycyjnego dożynkowego korowodu. Następnie, o 14. zostanie odprawiona w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony uroczysta msza św. Tuż po nabożeństwie nastąpi część oficjalna, podczas której nastąpi wręczenie wyróżnień i tytułu "Zasłużony dla rolnictwa w gminie Kamień". Na dożynkowej scenie w Pławanicach pojawi się zespół Koral, Kapela na 102, Rosa, Remedium, Histon, Motif oraz  Pozytywnie albo wcale. Wieczorną zabawę poprowadzi natomiast wodzirej DJ Atomic. 

Festyn zostanie urozmaicony pokazami kowalstwa artystycznego, wystawami sztuki ludowej oraz licznymi atrakcjami dla dzieci. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: historiaTreść komentarza: pierdzistołki od picia kawy i "spadaj na drzewo"Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:41Źródło komentarza: W budżetówce płacą więcej niż w firmach prywatnych. Tyle zarabiają PolacyAutor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama