Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:47
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Sukces chełmskiego strzelca! Kamil Mirzwa wicemistrzem Pucharu Polski IPSC

Na drugim miejscu w tegorocznym Pucharze Polski w strzelectwie sportowym IPSC uplasował się Kamil Mirzwa, reprezentant sekcji strzeleckiej Fabryki Sportu oraz klubu Magnum Chełm. Ostatnie z cyklu zmagań odbyły się na strzelnicy Bellona-Marynino w Warszawie.
Sukces chełmskiego strzelca! Kamil Mirzwa wicemistrzem Pucharu Polski IPSC

Zawody pod nazwą Big Three były bardzo trudne pod względem technicznym. Strzelcy mieli do pokonania skomplikowane tory z dalekimi celami oraz nietypowymi przeszkodami, a tym samym wymagającymi przyjmowania niekonwencjonalnych pozycji. Kluczowa była dobra taktyka połączona z koncentracją.

- Do końca nie byłem pewien swojego wyniku, ale finalnie udało mi się zająć drugie miejsce w klasie Production, a także pierwsze wśród Polaków - mówi Kamil Mirzwa. - I właśnie ten najwyższy stopień podium przełożył się na to, że ostatecznie zająłem drugą lokatę w kraju.

O wyniku w klasyfikacji Pucharu Polski decydowały najlepsze trzy ze wszystkim pięciu startów w zawodach najwyższej rangi. Kamil Mirzwa, oprócz pierwszego miejsca w Warszawie, w tym sezonie trzykrotnie był drugi i raz trzeci.

- Bardzo się cieszę z podium, ponieważ klasa Production był silnie obsadzona bardzo doświadczonymi zawodnikami. Trenowałem ciężko, w każdym występ wkładałem mnóstwo pracy i jeszcze więcej serca. Nie mam zamiaru zwalniać tempa i w przyszłości sięgać jeszcze wyżej - dodaje Kamil Mirzwa.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama