Chełmianka ograła Podlasie

W środowym meczu kontrolnym Chełmianka Chełm pokonała na wyjeździe zespół Podlasia Biała Podlaska 4:2. W starciu ze swoim ligowym rywalem trener Artur Bożyk dał pograć w większym wymiarze zawodnikom, którzy zaliczyli mniej minut w spotkaniach pucharowych z Rozwojem Katowice i Zagłębiem Sosnowiec.

- W środowym meczu szansę wykazania się dostali zawodnicy, którzy grali mniej w spotkaniach pucharowych. Oni także musieli przyjąć określone obciążenia. Podobnie postąpił trener rywali, który również nie wystawił swojej podstawowej jedenastki – mówi Artur Bożyk, szkoleniowiec Chełmianki. - Mieliśmy przewagę nad Podlasiem, większość założeń zostało zrealizowanych, chociaż pojawiły się też elementy, nad którymi będziemy musieli popracować. Chodzi przede wszystkim o stałe fragmenty gry w defensywie – tłumaczy Bożyk.

W Białej Podlaskiej kibice obejrzeli ciekawe zawody. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli chełmianie. W 20. minucie po stałym fragmencie gry piłkę głową do siatki skierował pozyskany z Włodawianki Włodawa Piotr Chodziutko. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Hubert Kotowicz, który pokonał bramkarza Podlasia strzałem w krótki róg. W pierwszej połowie nie padło już więcej bramek. Po zmianie stron gospodarze zagrali nieco odważniej. Po błędzie młodego bramkarza Szymona Niemczuka (z drużyny juniorów), bramkę dla Podlasia zdobył Sebastian Czapski

Niemczuk niepotrzebnie wdał się w kiwkę z napastnikiem drużyny gospodarzy i stracił futbolówkę. W 86. minucie meczu podopieczni trenera Miłosza Storto doprowadzili do remisu. Bramkarza Chełmianki pokonał Mariusz Łukasiewicz. Wydawało się, że pojedynek zakończy się wynikiem 2:2, ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do ekipy Artura Bożyka. Najpierw celnie zza pola karnego przymierzył Daniel Chariasz, a chwilę później czwartego gola po podaniu Przemysława Banaszaka dołożył Mateusz Kompanicki.

Złą wiadomością dla drużyny gości jest uraz stopy Damiana Kopruchy, który po środowym meczu trafił do szpitala. Wszystko wskazuje, że czeka go dłuższa przerwa w grze. W bramce Chełmianki wystąpił Szymon Niemczuk, wychowanek Niedźwiadka, grający dotychczas w zespole juniorów. Prawdopodobnie będzie on rywalizował z Jakubem Szymkowiakiem o miano drugiego bramkarza w ekipie biało-zielonych.

Dla zespołu Bożyka była to druga wygrana w meczach kontrolnych. 16 lipca chełmianie na boisku w Radawcu pokonali Sokół Konopnica 3:1. Gole dla trzecioligowca zdobyli: Dawid Niewęgłowski, Piotr Chodziutko i Przemysław Koszel.

Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 2:4 (0:2)

Bramki: Czapski 68`, Łukasiewicz 86` – Chodziutko 20`, Kotowicz 35`, Chariasz 88`, Kompanicki 90`.

Podlasie: Zagórski (46 Antoszczuk) – Chudowolski (46 Skrodziuk), Łakomy (zaw. Testowany IV), Pyrka (46 Nieścieruk), zaw. testowany I (46 Łukasiewicz), zaw. testowany II (46 Wieliczuk), Andrzejuk (46 zaw. testowany V), Dmitruk (46 zaw. testowany VI), Syryjczyk (46 zaw. testowany VII), zaw. testowany III (46 Oleszczuk), Kosieradzki (46 Czapski).

Chełmianka: Niemczuk – Chodziutko, J. Niewęgłowski, Kowalczyk, D. Niewęgłowski, Jabkowski, Chariasz, Koszel, Budzyński, Koprucha, Kotowicz. Grali także: Maliszewski, Kobiałka, Uliczny, Kompanicki, Banaszak.