Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:39
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Upamiętnią 79. rocznicę Krwawej niedzieli na Wołyniu

Stowarzyszenie Pamięć i Nadzieja w Chełmie jest organizatorem uroczystości upamiętniających kolejną rocznicę Krwawej niedzieli na Wołyniu. To ważne obchody, zwłaszcza dla tych, którzy podczas tej rzezi stracili swoich bliskich. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.
Chełm. Upamiętnią 79. rocznicę Krwawej niedzieli na Wołyniu
Autor: UM Chełm

Dzień 11 lipca jest "Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian". W 1943 roku, właśnie 11 lipca (w niedzielę), setki wsi, wiele kościołów w trakcie nabożeństw i tysiące polskich rodzin zostało zaatakowanych przez nacjonalistów ukraińskich. Zamordowanych zostało wtedy około 10 tys. Polaków: mężczyzn, kobiet i dzieci. Tylko dlatego, że byli Polakami...

Stowarzyszenie "Pamięć i Nadzieja" co roku organizuje uroczystości upamiętniające polskie ofiary zbrodni OUN-UPA oraz Ukraińców, którzy za ratowanie Polaków zapłacili najwyższą cenę. Odbywają się u stóp pomnika - Piety Wołyńskiej w Chełmie. W tym roku zorganizowane zostaną 10 lipca (niedziela). Stowarzyszenie Pamięć i Nadzieja upamiętni 79. rocznicę Krwawej niedzieli na Wołyniu. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą świętą w intencji pomordowanych. Odprawiona zostanie w bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie o godz. 11 złożone zostaną wieńce u stóp Piety Wołyńskiej przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.    


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Antoni 11.07.2022 09:10
To bardzo ważny dzień dla Polaków. Nie wiem dlaczego Pan Ambasador Ukrainy w Niemczech tak nikczemnie się wypowiedział o Zbrodni Wołyńskiej. Może jest szpiegiem rosyjskim.

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama