Zacharzyński wicemistrzem Polski

Norbert Zacharzyński, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw wywalczył dwa srebrne medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Szczęśliwe okazały się dla niego wyścigi na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-latków) w Pływaniu rozegrano w dniach 7-9 lipca w Olsztynie. W rywalizacji uczestniczyło 587 zawodników i zawodniczek ze 146 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Na program zawodów składały się wyścigi na: 50, 100, 200 i 400 m czterema stylami pływackimi, 800 i 1500 m stylem dowolnym oraz sztafety na 100 i 200 m stylem dowolnym i zmiennym. Każdy uczestnik miał prawo startu w pięciu wyścigach indywidualnych, ale nie więcej niż w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie w trakcie jednego dnia.

Znakomity występ w mistrzostwach zanotował Norbert Zacharzyński. Reprezentant UKS Wodnik Krasnystaw, działającego przy tamtejszym Zespole Szkół nr 1, dwukrotnie stawał na podium. W finałowym wyścigu na 100 m stylem klasycznym Zacharzyński jako drugi dopłynął do mety, osiągając czas 1:10,21 sek. W tej konkurencji, z czasem 1:09,73 sek., zwyciężył Oskar Grabek z UKS Olimpijczyk 23. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył z kolei Mikołaj Biedka reprezentujący KKS Włókniarz 1925 Kalisz (jego czas: 1:10,57 sek.).

To jednak nie jedyny medal, jaki w Olsztynie zdobył Zacharzyński. Podopieczny trenera Andrzeja Miciuły wywalczył również srebrny medal w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym. Pokonanie tej odległości zajęło mu 2:33,18 sek. Pierwszy na mecie ponownie był Grabek (2:30,73 sek.), a na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Dobrindt z MUKS Piętnastka Bydgoszcz (2:34,06 sek.).

- To niewątpliwie jeden z największych sukcesów w historii naszego klubu. Gratuluję zawodnikowi znakomitych wyników, a jego rodzicom dziękuję za zaangażowanie w pracę związaną z treningami i udziałem syna w zawodach – mówi Andrzej Miciuła, szkoleniowiec krasnostawskich pływaków. - Mistrzostwa w Olsztynie były bardzo emocjonujące. Wielu uczestników ustanowiło nowe rekordy życiowe, a także rekordy Polski. Cieszymy się, że w imprezie tak dużej rangi zaznaczyliśmy swoją obecność.