Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm: Maturzyści odetchnęli z ulgą

Maturzyści z II LO najlepiej napisali egzamin dojrzałości. "Po piętach" depczą im uczniowie I LO. Powody do zadowolenia ma także dyrektor IV LO, gdzie matura poszła równie dobrze.

Liderem, jeśli chodzi o tegoroczne matury, jest II LO w Chełmie. W tej szkole do egzaminu przystąpiło 198 uczniów, egzamin zdało 191. W związku z tym zdawalność u Dreszerczyków wyniosła 96,46 proc. Tylko jedna osoba oblała egzamin z dwóch przedmiotów, reszta może przystąpić do poprawki w sierpniu.

- Mamy zdawalność lepszą niż w roku ubiegłym, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, pracy, jaką wykonali nauczyciele, a także rodzice - podsumowuje Marta Klasura, dyrektor II LO. - Rodziców dzieci, którzy nie zdali egzaminu, zachęcamy jeszcze do sprawdzania wyników bezpośrednio w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, bo z doświadczenia wiemy, że zdarzają się pomyłki.

96,43 proc. to wynik I LO w Chełmie. Do matury przystąpiło 196 osób. Egzaminu nie zdało siedem, jednak wszystkie mogą przystąpić do sierpniowych poprawek. Pięć osób oblało egzamin z matematyki, jedna nie poraziła sobie z językiem polskim i jedna z angielskim. Jeśli wszyscy poprawią się w sierpniu, zdawalność będzie 100-procentowa.

- Jestem bardzo zadowolona z tegorocznych wyników. Bardzo dobrze wypadł egzamin z języka polskiego, z geografii. Mamy znakomite wyniki także na tle kraju - mówi Teresa Kiwińska, dyrektor I LO.

Bardzo dobrze spisali się w tym roku maturzyści z IV LO. Egzamin zdawało 77 osób, zdało 68. Warto jednak dodać, że tylko jedna osoba oblała maturę z obydwu przedmiotów, reszta zdaje poprawki w sierpniu. Ten wynik daje ogólniakowi trzecią pozycję wśród szkół średnich.

- To przede wszystkim sukces naszych dzieci, które przyjęły warunki pracy, jakie im zaproponowaliśmy - tłumaczy dyrektor IV LO  Marzena Koprukowniak. - Ponadto w związku z tym, że w ubiegłym roku słabo wypadł egzamin z języka polskiego, zdecydowaliśmy się wprowadzić program naprawczy. Wszyscy podeszli do tego bardzo solidnie i mamy efekty.

W ramach wspomnianego programu tegoroczni maturzyści mieli możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć, co miesiąc pisali matury próbne ze wszystkich przedmiotów, więc problemu z egzaminem z tego przedmiotu nie było.

- Trzy osoby nie zdały egzaminu z matematyki i pięć z angielskiego. Jedna osoba oblała egzamin z dwóch przedmiotów, jednak do zaliczenia angielskiego zabrakło jej tylko jednego punktu - tłumaczy Koprukowniak.

W III LO do matury przystąpiło 78 uczniów, zdało 65, co daje wynik 83,33 proc. Nieco słabiej poszło maturzystom z technikum ekonomicznego. Na 83 osoby egzamin zdało 66. Wynik procentowy szkoły to 79,52.

Wśród techników egzamin maturalny najlepiej wypadł w Zespole Szkół Technicznych. Wynik szkoły to 84,40 proc.

- Jestem bardzo zadowolona z moich uczniów. Przeglądam świadectwa i widzę, że jak zwykle spisali się bardzo dobrze - nie kryje radości dyrektor Barbara Baluk. Do egzaminu przystąpiło 109 osób, egzamin zdały 92. Cztery osoby oblały dwa przedmioty, co uniemożliwia im przystąpienie do egzaminu poprawkowego.

- Jedna osoba nie zdała polskiego i angielskiego, trzy matematyki i angielskiego. W sierpniu poprawki czekają trzynastu uczniów. Od poniedziałku bierzemy się do roboty. Problem mamy głównie z angielskim. Będziemy starali się jak najlepiej przygotować tę młodzież do poprawki - tłumaczy dyrektor Baluk.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych do matury przystąpiło 38 osób, w terminie zdało egzamin 30 uczniów, co daje 78,95 proc. W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 do egzaminu dojrzałości przystąpiło 66 osób, zdało 41 - czyli 62,12 proc. Najgorzej matura wypadła w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Do egzaminu przystąpiło 89 osób, zdało zaledwie 25.

- Mamy ok. 40 poprawek z matematyki. Są to osoby, które będą zdawać w sierpniu. Kilka osób nie zdało egzaminu z dwóch przedmiotów - tłumaczy dyrektor Marta Mazurek.

Szkoła ma znakomite wyniki z egzaminów zawodowych, niestety matura nie wypadła najlepiej, a nawet gorzej niż w roku ubiegłym.

- Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować naszych uczniów do poprawek w sierpniu - przekonuje pani dyrektor.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama