Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:51
Reklama

Pow. krasnostawski: Zostaną radnymi bez głosowania

Wybory uzupełniające do rad gmin w Gorzkowie i Kraśniczynie najprawdopodobniej odbędą się bez głosowania. W każdym z tym miejsc zarejestrowano po jednym komitecie. Z kolei w gminie Rudnik mandat po Bogusławie Roczeniu nie będzie obsadzony, bo przynajmniej na razie nikt nie jest zainteresowany.
Pow. krasnostawski: Zostaną radnymi bez głosowania

Wszystko wskazuje na to, że miejsce po Marianie Szewczaku z Bobrowego w gminie Gorzków zajmie Grzegorz Szczepanik, sołtys tej miejscowości. Komitet wyborczy firmowany jest jego nazwiskiem. Termin zgłaszania kandydatów na radnego mija 30 stycznia. Mandat obejmie dopiero po złożeniu ślubowania na pierwszej sesji 6 marca br.       

Własny komitet w wyborach uzupełniających do Rady Gminy w Kraśniczynie zarejestrowała wójt Monika Grzesiuk. Na razie nie chce zdradzić, kogo zamierza rekomendować na radnego z części Surhowa.

- Ogłosimy to po rejestracji kandydata lub kandydatki, ale na pewno nie będziemy z tym zwlekali do 30 stycznia - komentuje wójt Kraśniczyna. 

Ordynacja wyborcza umożliwia przeprowadzenie wyborów bez głosowania, gdy zarejestruje się tylko komitet wyborczy i do obsadzenia jest jeden mandat. Tymczasem na ewentualne głosowanie w części Płonki w gminie Rudnik trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy. Do 10 stycznia do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie nie wpłynęło żadne zawiadomienie o utworzeniu komitetu w celu zgłoszenia kandydata na radnego.

- Wybory uzupełniające do Rady Gminy Rudnik w okręgu wyborczym nr 13 zostaną powtórzone między 6 a 9 miesiącem, licząc od dnia 6 marca 2022 r. - informuje Katarzyna Zawiślak, komisarz wyborczy w Chełmie.

Czytaj także: Krasnostawski szpital w kryzysie przez braki kadrowe

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama