Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 06:00
Reklama

Chełm: Święto długowiecznej chełmianki

W ubiegły czwartek, 13 stycznia pani Jadwiga Michałowska z Chełma obchodziła swoje urodziny. Cyfra w dacie jej urodzin na pewno nie jest pechowa, bo kobieta skończyła właśnie 100 lat!
Chełm: Święto długowiecznej chełmianki
Autor: Fot. Urząd Miasta Chełm

Pani Jadwiga Michałowska mieszkała w młodości w Równem, gdzie jako dziecko była naocznym świadkiem rzezi wołyńskiej i wraz z bliskimi została zmuszona do ucieczki. Śmierć rodziców spowodowała, że w wieku 11 lat musiała stawić czoła opiece nad dwójką młodszego rodzeństwa. Przez wiele lat mieszkała w Okopach, a obecnie wraz z córką przebywa w Chełmie. Doczekała się czworga wnucząt i tylu też prawnucząt.

Życzenia oraz upominki przekazali szanownej jubilatce sekretarz miasta Renata Ciepłowicz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich UM Chełm Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Anna Szalast oraz Aleksandra Jarosz, dyrektor biura poselskiego Anny Dąbrowskiej-Banaszek.

Czytaj także: Zakład pogrzebowy w środku osiedla

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama