Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:07
Reklama

Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?

Inwestorzy, którzy zarabiają na wynajmie mieszkań, muszą się liczyć z tym, że co jakiś czas mieszkanie trzeba odświeżyć. Na co dzień też zdarzają się drobne awarie i potrzebna jest pomoc fachowca. Agent Północ Nieruchomości w Chełmie podpowiada, jak znaleźć dobrą ekipę remontową.
Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?

Fachowców najlepiej jest szukać pocztą pantoflową – radzi Karina Szponar. – Jeśli pan „X” wykonał świetną robotę w mieszkaniu jednej rodziny, to jest duże prawdopodobieństwo, że i nas nie oszuka. Ale uwaga, to nie jest regułą. Może się niestety zdarzyć, że ekipa, z którą dobrze współpracowało się naszym sąsiadom, nie spełni naszych oczekiwań. I odworotnie, nasz pan „złota rączka” nie poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stawiają mu sąsiedzi. Mimo to osoby z polecenia obdarzamy „kredytem zaufania” – mówi agentka.

Sprawna komunikacja

Umiejętność rozmowy z ekipą remontową nabiera się wraz z doświadczeniem. Tak się nieoficjalnie mówi w gronie inwestorów. – Jeśli ktoś zajmuje się wynajmem na większą skalę, to raczej na stałe współpracuje z fachowcami. Doskonale wie, że sukcesem komunikacji jest sprecyzowanie oczekiwań i elastyczność. Nie zawsze da się zrobić wymurować ściankę lub zamontować zlew w danym miejscu. Szczególnie w starych mieszkaniach na fachowców może czekać wiele niespodzianek. Z drugiej strony ekipa wykonuje remont według planu i czasem jej argumenty, że na poprawki jest za późno, są słuszne – mówi Karina Szponar. Agentka podkreśla, że w związku z tym ważna jest systematyczna kontrola fachowców i częsta wizyta w remontowanym mieszkaniu.

Podwójna korzyść

Zaletą stałej współpracy z ekipą remontową jest to, że nie musimy martwić się o zastoje w pracach. Ma to szczególne znaczenie, kiedy remontujemy kilka mieszkań jednocześnie lub jedno po drugim. – Taka współpraca często polega też na wykonywaniu kosztorysów remontów lokali, które akurat mamy na oku. Dzięki tej wiedzy, wiemy, ile trzeba w daną nieruchomość zainwestować. Może się okazać, że cena zakupu plus koszty notarialne itp. plus koszt remontu przewyższą nasze możliwości finansowe lub okażą się nieatrakcyjne z punktu widzenia zysków – zaznacza agentka Północ Nieruchomości.

Szukając ekipy remontowej, weźmy pod uwagę 3 oferty. Dlaczego? Po pierwsze, porównamy cenę usług i materiałów, a po drugie – terminy. Wybieramy ofertę pośrednią, nie najtańszą i nie najdroższą.– Ekipa, która wchodzi do mieszkania, zdaje sobie sprawę, czy lokum wymaga gruntownego remontu, czy lekkiego odświeżenia. Dlatego w tym momencie, po określeniu swoich potrzeb, prosimy o konkretną wycenę. Jeśli brygadzista powie, że nie da się wycenić, nie współpracujemy z nim. kolejna sprawa, to podpisanie umowy. Nie wpuszczamy ekipy bez podpisania z nią umowy. Warto też na bieżąco spisywać prace, jakie zostały wykonane i zaliczki, które zostały wypłacone. Każdy zapis może być podpisany przez brygadzistę i wtedy nic nam nie umknie – radzi Karina Szponar. 

Kontrolujemy prace

Interesy inwestorów, ale i ekipy remontowej chronią przepisy Kodeksu Cywilnego. Warto uświadomić sobie, że inwestorowi przysługuje też gwarancja na wykonane usługi. Nie zapominajmy też o pilnowaniu terminów prac, bo zdarza się, że ekipa nie dotrzymuje umówionego terminu. – Nic się nie stanie, jeśli finał prac opóźni się o kilka dni. Gorzej, jeśli mówimy o tygodniach. My jako inwestorzy powinniśmy brać pod uwagę lekkie opóźnienie i nie stosować sztywnych terminów, np. na wyprowadzkę lokatorów, bo małe opóźnienia zdarzają się często – mówi agentka. Dobrze jest podzielić remont na etapy. Po każdym z nich można zmienić ekipę, jeśli nam nie wywiązuje się z umowy. I na koniec złota zasada – kontrolujemy prace i uczciwie płacimy fachowcom. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama