Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:25
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?

Inwestorzy, którzy zarabiają na wynajmie mieszkań, muszą się liczyć z tym, że co jakiś czas mieszkanie trzeba odświeżyć. Na co dzień też zdarzają się drobne awarie i potrzebna jest pomoc fachowca. Agent Północ Nieruchomości w Chełmie podpowiada, jak znaleźć dobrą ekipę remontową.
Zarabiasz na wynajmie? Jak wybrać ekipę remontową?

Fachowców najlepiej jest szukać pocztą pantoflową – radzi Karina Szponar. – Jeśli pan „X” wykonał świetną robotę w mieszkaniu jednej rodziny, to jest duże prawdopodobieństwo, że i nas nie oszuka. Ale uwaga, to nie jest regułą. Może się niestety zdarzyć, że ekipa, z którą dobrze współpracowało się naszym sąsiadom, nie spełni naszych oczekiwań. I odworotnie, nasz pan „złota rączka” nie poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stawiają mu sąsiedzi. Mimo to osoby z polecenia obdarzamy „kredytem zaufania” – mówi agentka.

Sprawna komunikacja

Umiejętność rozmowy z ekipą remontową nabiera się wraz z doświadczeniem. Tak się nieoficjalnie mówi w gronie inwestorów. – Jeśli ktoś zajmuje się wynajmem na większą skalę, to raczej na stałe współpracuje z fachowcami. Doskonale wie, że sukcesem komunikacji jest sprecyzowanie oczekiwań i elastyczność. Nie zawsze da się zrobić wymurować ściankę lub zamontować zlew w danym miejscu. Szczególnie w starych mieszkaniach na fachowców może czekać wiele niespodzianek. Z drugiej strony ekipa wykonuje remont według planu i czasem jej argumenty, że na poprawki jest za późno, są słuszne – mówi Karina Szponar. Agentka podkreśla, że w związku z tym ważna jest systematyczna kontrola fachowców i częsta wizyta w remontowanym mieszkaniu.

Podwójna korzyść

Zaletą stałej współpracy z ekipą remontową jest to, że nie musimy martwić się o zastoje w pracach. Ma to szczególne znaczenie, kiedy remontujemy kilka mieszkań jednocześnie lub jedno po drugim. – Taka współpraca często polega też na wykonywaniu kosztorysów remontów lokali, które akurat mamy na oku. Dzięki tej wiedzy, wiemy, ile trzeba w daną nieruchomość zainwestować. Może się okazać, że cena zakupu plus koszty notarialne itp. plus koszt remontu przewyższą nasze możliwości finansowe lub okażą się nieatrakcyjne z punktu widzenia zysków – zaznacza agentka Północ Nieruchomości.

Szukając ekipy remontowej, weźmy pod uwagę 3 oferty. Dlaczego? Po pierwsze, porównamy cenę usług i materiałów, a po drugie – terminy. Wybieramy ofertę pośrednią, nie najtańszą i nie najdroższą.– Ekipa, która wchodzi do mieszkania, zdaje sobie sprawę, czy lokum wymaga gruntownego remontu, czy lekkiego odświeżenia. Dlatego w tym momencie, po określeniu swoich potrzeb, prosimy o konkretną wycenę. Jeśli brygadzista powie, że nie da się wycenić, nie współpracujemy z nim. kolejna sprawa, to podpisanie umowy. Nie wpuszczamy ekipy bez podpisania z nią umowy. Warto też na bieżąco spisywać prace, jakie zostały wykonane i zaliczki, które zostały wypłacone. Każdy zapis może być podpisany przez brygadzistę i wtedy nic nam nie umknie – radzi Karina Szponar. 

Kontrolujemy prace

Interesy inwestorów, ale i ekipy remontowej chronią przepisy Kodeksu Cywilnego. Warto uświadomić sobie, że inwestorowi przysługuje też gwarancja na wykonane usługi. Nie zapominajmy też o pilnowaniu terminów prac, bo zdarza się, że ekipa nie dotrzymuje umówionego terminu. – Nic się nie stanie, jeśli finał prac opóźni się o kilka dni. Gorzej, jeśli mówimy o tygodniach. My jako inwestorzy powinniśmy brać pod uwagę lekkie opóźnienie i nie stosować sztywnych terminów, np. na wyprowadzkę lokatorów, bo małe opóźnienia zdarzają się często – mówi agentka. Dobrze jest podzielić remont na etapy. Po każdym z nich można zmienić ekipę, jeśli nam nie wywiązuje się z umowy. I na koniec złota zasada – kontrolujemy prace i uczciwie płacimy fachowcom. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama