Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama reklama Iwona Szłapak

Chełm: Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta

Spór między miastem a gminą Chełm w sprawie przejęcia ościennych sołectw zakończony. Samorządy dogadały się, które tereny ewentualnie przejdą do miasta. Teraz na ten temat będą mogli wypowiedzieć się chełmianie.
Chełm: Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta

Na ostatniej sesji rady miasta chełmscy radni podjęli uchwałę w sprawie konsultacji. Dotychczas to mieszkańcy gminy głośno wypowiadali się na temat włączenia sołectw z gminy Chełm do Chełma. Teraz swoje zdanie będą mogli wyrazić chełmianie. Zresztą podobne konsultacje mają też przeprowadzić gmina Chełm i powiat chełmski.

Ankieta zawierać ma tylko jedno pytanie: Czy jest Pani/Pan ZA zmianą granic miasta Chełm, polegającą na włączeniu do miasta Chełm z gminy Chełm... - i tu wymienione będą numery działek z Depułtycz Królewskich, Srebrzyszcza i Kozy Gotówki.

Konsultacje mają rozpocząć się 24 listopada i zakończyć 7 grudnia. Będą zorganizowane wyłącznie w formie elektronicznej. Wypowiedzieć się będą mogli wszyscy mieszkańcy Chełma, którzy mają czynne prawo wyborcze.

Aby opowiedzieć się za włączeniem terenów do miasta lub przeciwko takiemu rozwiązaniu, trzeba mieć komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Ankieta będzie bowiem dostępna na stronie internetowej urzędu miasta. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sieci, będzie mógł skorzystać z jednego z zaaranżowanych specjalnie na tę okoliczność punktów konsultacyjnych. W miejscach tych udostępnione będą komputery z dostępem do dedykowanej platformy. Jeden z nich ma być w siedzibie urzędu przy ul. Lubelskiej 65 w godz. od 7.30 do 15.30. Kolejny stanie w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów 40 i czynny będzie w godz.7.30 - 15.30. Do trzeciego z punktów najbliżej będą mieli mieszkańcy osiedla Dyrekcja, bo ma on być zlokalizowany w Chełmskim Domu Kultury. Dostęp będzie w godz. 8 - 16.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama