Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Zapłacisz albo spalę ci auto!

Kryminalni zatrzymali dwóch 27-latków z Chełma. Obaj okazali się sprawcami kradzieży z włamaniem do samochodu. Zabrali z niego 2 tys. złotych. Jeden z nich ma również na swoim koncie „porwanie” pojazdu i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.
Chełm: Zapłacisz albo spalę ci auto!

W minioną niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego w Chełmie.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w aucie została wybita szyba i skradziono 2 tysiące złotych. Policjanci kryminalni wytypowali i zatrzymali w tej sprawie dwóch 27-letnich mieszkańców Chełma – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Jednemu z nich funkcjonariusze przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi okazał się też sprawcą kradzieży pojazdu i usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

- Z ustaleń policjantów wynika, że w minioną sobotę na parkingu w Chełmie zaatakował i pobił mężczyznę, który przyjechał tam samochodem marki Opel. Następnie zabrał mu pojazd i się oddalił. Później żądał od niego pieniędzy, grożąc spaleniem samochodu. Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Mężczyzna trafił za kratki na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane: Policja poszukuje złodziei elektronarzędzi

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama