Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:33
Reklama

Chełm: Dary dla małych pacjentów

Kolejna dawka pozytywnych emocji dla pacjentów oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala. Placówkę odwiedziło stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej. Wolontariusze nie przyjechali z pustymi rękami.
Chełm: Dary dla małych pacjentów

To nie pierwsza wizyta lubelskiego stowarzyszenia w chełmskim szpitalu. Prezes organizacji Ryszard Majewski, ojciec patronki, pochodzi z Chełma, dlatego m.in. stara się też wspierać naszych małych pacjentów. Tym razem przywiózł podarunki wraz z żoną - mamą Karoli.

- Do tej pory odwiedziliśmy chełmski szpital pięć razy. Do małych pacjentów trafiło ponad 200 książeczek edukacyjnych, prawie 870 mniejszych i większych pluszaków - pocieszaków. Były też kolorowanki - podsumowuje Majewski. - Szpital w Chełmie jest jedną z wielu placówek, które obejmujemy wsparciem. Pod opieką stowarzyszenia jest także Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpital Dziecięcy Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, oddziały dziecięce szpitali w Hrubieszowie, Puławach, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

W ubiegłą środę do chełmskiego szpitala stowarzyszenie przywiozło setkę książek oraz ponad 200 pluszaków.

- Lata spędzone w różnych szpitalach pokazały, jak ważne dla małych pacjentów są takie drobiazgi np. pluszaki, książki, gry planszówki. Pozwalają maluchom choć przez chwilę zapomnieć o tym, że są w szpitalu, gdzie pobiera się im krew, podaje leki i generalnie nie jest to sytuacja komfortowa - tłumaczy Majewski. - Korzystając z naszych niełatwych doświadczeń - byliśmy z córką w wielu szpitalach - chcemy poprzez takie drobne prezenty sprawić, żeby na ustach chorych dzieci choć na chwilę zagościł uśmiech.

"Życie z chorobą nie musi być smutne" - to życiowe motto, a także nazwa bloga prowadzonego niemal do końca życia przez Karolinę Majewską. Zmarła w lipcu 2017 roku.

W ciągu niespełna roku stowarzyszenie przekazało do szpitali 4800 książek edukacyjnych, ponad 4,5 tys. pluszaków zestawy stomatologiczne, planszówki, kolorowanki. 

Czytaj także: Pomoc humanitarna nie jest zakazana


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama