Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:44
Reklama

Chełm: Dary dla małych pacjentów

Kolejna dawka pozytywnych emocji dla pacjentów oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala. Placówkę odwiedziło stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej. Wolontariusze nie przyjechali z pustymi rękami.
Chełm: Dary dla małych pacjentów

To nie pierwsza wizyta lubelskiego stowarzyszenia w chełmskim szpitalu. Prezes organizacji Ryszard Majewski, ojciec patronki, pochodzi z Chełma, dlatego m.in. stara się też wspierać naszych małych pacjentów. Tym razem przywiózł podarunki wraz z żoną - mamą Karoli.

- Do tej pory odwiedziliśmy chełmski szpital pięć razy. Do małych pacjentów trafiło ponad 200 książeczek edukacyjnych, prawie 870 mniejszych i większych pluszaków - pocieszaków. Były też kolorowanki - podsumowuje Majewski. - Szpital w Chełmie jest jedną z wielu placówek, które obejmujemy wsparciem. Pod opieką stowarzyszenia jest także Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpital Dziecięcy Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, oddziały dziecięce szpitali w Hrubieszowie, Puławach, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

W ubiegłą środę do chełmskiego szpitala stowarzyszenie przywiozło setkę książek oraz ponad 200 pluszaków.

- Lata spędzone w różnych szpitalach pokazały, jak ważne dla małych pacjentów są takie drobiazgi np. pluszaki, książki, gry planszówki. Pozwalają maluchom choć przez chwilę zapomnieć o tym, że są w szpitalu, gdzie pobiera się im krew, podaje leki i generalnie nie jest to sytuacja komfortowa - tłumaczy Majewski. - Korzystając z naszych niełatwych doświadczeń - byliśmy z córką w wielu szpitalach - chcemy poprzez takie drobne prezenty sprawić, żeby na ustach chorych dzieci choć na chwilę zagościł uśmiech.

"Życie z chorobą nie musi być smutne" - to życiowe motto, a także nazwa bloga prowadzonego niemal do końca życia przez Karolinę Majewską. Zmarła w lipcu 2017 roku.

W ciągu niespełna roku stowarzyszenie przekazało do szpitali 4800 książek edukacyjnych, ponad 4,5 tys. pluszaków zestawy stomatologiczne, planszówki, kolorowanki. 

Czytaj także: Pomoc humanitarna nie jest zakazana


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama