Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Wola Uhruska: Płacili zbliżeniowo kradzioną kartą

Dwoje mieszkańców gminy Wola Uhruska zostało zatrzymanych do sprawy kradzieży karty bankomatowej. Sprawcy dokonali nią płatności pięć razy.
Gm. Wola Uhruska: Płacili zbliżeniowo kradzioną kartą
Autor: Fot. Pixabay

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca gminy Wola Uhruska o kradzieży karty bankomatowej z jego mieszkania. Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że sprawcami przestępstw jest najprawdopodobniej 68-letnia kobieta i jej o 2 lata młodszy znajomy.

- Jak się okazało, osoby te przy użyciu skradzionej karty łącznie dokonały 5 transakcji metodą zbliżeniową na łączną kwotę ponad 170 złotych. Funkcjonariusze z posterunku w Woli Uhruskiej zatrzymali podejrzewanych o ten czyn i przedstawili im zarzuty - informuje sierżant sztabowa Elwira Tadyniewicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Policjanci przypominają, że dokonanie płatności kartą bankomatową w formie zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym, zagrożone jest ono karą więzienia nawet do lat 10.

Czytaj także: Poskarżyli się rzecznikowi na działania policji


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama