Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Domy szeregowe

Dom w cenie mieszkania – tak zazwyczaj promowane są oferty szeregowców. To prawda. Szeregowiec  to kompromis między posiadaniem domu jednorodzinnego a mieszkania w bloku. Ma wiele walorów, oto najważniejsze.
Domy szeregowe

Niższy koszt zakupu i utrzymania

Szeregowce są tańsze od domu podczas zakupu, ale też w trakcie bieżącego utrzymania nieruchomości. Na cenę wyjściową wpływ ma wielkość działki, która zazwyczaj w przypadku szeregowca jest o wiele mniejsza. Sam proces budowy domu szeregowego jest tańszy, więc finalnie może być oferowany za mniejszą cenę.

Domy w zabudowie szeregowej często są podłączone do miejskiej sieci ogrzewania, co generalnie wpływa na mniejsze comiesięczne rachunki. Ponadto budynki mają wspólną ścianę, co sprzyja utrzymaniu ciepła w mieszkaniu, a tym samym pozwala płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. 

Mniejsze zaangażowanie w prace przydomowe

Mniejszy ogród, to również mniej wysiłku w jego pielęgnację. Kupując dom zazwyczaj jest on usadowiony na działce przynajmniej 1000 m2. Samo koszenie trawy może być uciążliwe, nie wspominając już o pielęgnacji krzewów czy kwiatów.

W przypadku szeregowca właściciel ma do dyspozycji niewielką działkę około 300 metrów, o którą łatwiej zadbać.  

Szeregowiec. Komfort życia pozamiejskiego

Szeregowce zlokalizowane są zazwyczaj w obrębie miast, ale głównie na przedmieściach. Dzięki temu można nadal korzystać z uroków miejskiego życia, a jednocześnie mieć więcej prywatności.

To idealnie rozwiązanie dla rodzin z większymi dziećmi, które mogą swobodnie przebywać poza granicami działki, i nie narażać się na niebezpieczeństwa czyhające w centrach, takie jak ruchliwe ulice, duży ruch samochodowy itp. 

Funkcjonalne rozwiązania

Domy w zabudowie szeregowej  mają przemyślane układy pomieszczeń. Zazwyczaj na parterze jest strefa dzienna a na piętrze nocna. To daje komfort i wygodę i zwiększa poczucie prywatności.

Porównując je do domów, zazwyczaj mają mniejszą przestrzeń, ale bardziej przemyślany układ pomieszczeń. Ponadto – mniejszy metraż, to mniejsze koszty wykończenia i aranżacji, które zazwyczaj pochłaniają najwięcej środków. 

Podatek od nieruchomości

Kupując dom w zabudowie szeregowej, nabywa się prawo do lokalu mieszkalnego, do którego przynależy część gruntu.

Podobnie jak w przypadku domu jednorodzinnego, posiadacze szeregowców również muszą płacić podatek od nieruchomości – tyle że mniejszy! Zależy on bowiem od zajmowanej powierzchni. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama