Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:34
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Działki w Chełmie – czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?

Działki to w ostatnich latach bardzo interesujące nieruchomości. Wiele osób zastanawia się, czy warto teraz zainwestować w nową działkę lub czy warto sprzedać taką nieruchomość. Nasz ekspert odpowiada: TAK.
Działki w Chełmie – czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?

Karina Szponar z Północ Nieruchomości Chełm podkreśla, że ceny działek są obecnie na relatywnie wysokim poziomie. Prawdopodobnie będą dalej rosnąć, a więc trend zwyżkowy utrzyma się jeszcze przynajmniej jakiś czas. – Mimo wysokiej ceny warto kupić działkę, gdyż to stabilna lokata kapitału. Wartość działki będzie stabilnie rosnąć – podpowiada Karina Szponar. – Z drugiej strony jest to też dobry czas na zbycie działki. Można uzyskać wysoką i satysfakcjonującą cenę, a to dla sprzedającego najważniejsze – dodaje.

 

Dobry czas na sprzedaż i kupno

Działki, niezależnie, czy są położone w Chełmie, Zawadówce, Strupinie czy Pokrówce, osiągają najwyższe od lat ceny. Ich wartości plasują się na poziomie od 55 zł nawet do 125 zł za mkw. Wszystko zależy od lokalizacji, powierzchni, klasy ziemi w przypadku działki rolniczej, potencjału inwestycyjnego, stanu prawnego i wielu innych czynników. – Obecnie rynek nieruchomości rozgrzany jest do czerwoności. Z jednej strony rosną ceny działek i materiałów budowlanych, z drugiej stopy procentowe kredytów hipotecznych są na rekordowo niskim poziomie. To sprawia, że nadal wiele osób jest zainteresowanych kupnem działki – mówi agent Północ Nieruchomości. – Nadal jest to dobra lokata kapitału. Jeśli tendencja wzrostowa nadal się utrzyma, a wszystko wskazuje, że tak, to inwestor może sporo zarobić na takiej nieruchomości. Najwięcej oczywiście na działkach, które są położone w atrakcyjnej lokalizacji, np. na terenach inwestycyjnych – zaznacza K. Szponar. Podkreśla też, że również ci, którzy sprzedają obecnie działkę, mogą się cieszyć. Mają szansę wynegocjować wysoką cenę i nieźle zarobić, o ile zakupili działkę po cenach sprzed podwyżek.

 

Pomagamy w sfinalizowaniu transakcji

Działki w Chełmie i powiecie chełmskim są zróżnicowane pod kątem ich potencjału i realnej wartości. W kontekście sprzedaży działek kluczowa jest znajomość lokalnego rynku, obowiązujących przepisów oraz realnych cen. Moją rolą jako agenta jest pomoc w uzyskaniu dokumentów niezbędnych do dokonania sprawnej transakcji – podkreśla K. Szponar. Chętnie pomagam również w poszukiwaniach wymarzonej działki pod budowę domu. W naszej ofercie jest szeroki wachlarz działek budowlanych i rolnych o zróżnicowanych powierzchniach i cenach. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi agent.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama