Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama Reklama MAREX

Chełm: Pieniądze są, zmian nie widać

W maju minął rok od kiedy prezydent Chełma zaprezentował w internecie wizualizację zrewitalizowanego parku miejskiego przy ul. Lubelskiej. Kilka miesięcy później, w październiku, ogłosił także w sieci, że miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie. Tymczasem park wygląda, jak wyglądał...
Chełm: Pieniądze są, zmian nie widać

Wszystko wskazuje na to, że na zabawę w parku najmłodsi chełmianie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Choć umowa o dofinansowanie podpisana została w połowie października ubiegłego roku, wykonawca prac nadal nie został wyłoniony. W tym sezonie nic się już raczej nie zmieni.

- Trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego. To jedno zadanie razem z rewitalizacją pl. Łuczkowskiego - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, po czym dodaje, że miasto chce jeszcze dokonać pewnych zmian w projekcie.

Zmiany te mają dotyczyć właśnie parku miejskiego, a konkretnie placu zabaw, który miałby zostać rozbudowany. Będzie więc zmiana w pierwotnym projekcie. 

- W tym celu prowadzone będą rozmowy z projektantem - doprecyzowuje Zieliński.

Zakres prac w parku obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych i traktów pieszo-rowerowych, wyremontowanie schodów z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wymianę oświetlenia czy przebudowę placu zabaw. Park zyska nowe ogrodzenie. Zmienić ma się także zieleń, miasto planuje bowiem nowe nasadzenia, ale i wycinkę części drzew. Co ciekawe, w planach jest też budowa pawilonu parkowego (pawilonu rodzica) z toaletami, przewijakiem dla niemowląt, powierzchnią na wynajem i tarasem wypoczynkowym.

Rewitalizacja parku miejskiego jest częścią projektu obejmującego też rewitalizację placu Łuczkowskiego. Wszystko ma kosztować ponad 16 mln zł. Kwota dotacji, o którą wnioskował magistrat, wynosi prawie 12 mln zł. Ma być wyremontowana nawierzchnia pl. Łuczkowskiego. Planowane są nasadzenia nowych drzew i roślin, oczywiście takie, by nie zagrażały korytarzom podziemi kredowych. W projekcie ujęto również montaż małej architektury, remont studni czy utworzenie lodowiska w sezonie zimowym. W ramach rewitalizacji wymienione zostanie również oświetlenie na placu, przebudowany ma być budynek wyjścia z podziemi przy ulicy Przechodniej. Ma to być miejsce integracji międzypokoleniowej, tzw. Senior Cafe.

Teraz czytane: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama