Mocny start Agrosu i nowy rekord Chełma

W otwierających sezon letni zawodach w Białej Podlaskiej nasi lekkoatleci pokazali znakomite przygotowanie i poprawili jeden z rekordów Chełma, a na stadionie w Zamościu potwierdzili, że nie był to przypadek.

13 maja na I Młodzieżowy Kwalifikacyjny Mityng LOZLA do Białej Podlaskiej pojechała mocna ekipa Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm i sztab trenerski w składzie: Aneta WdowiakEmilia WełnaDamian Leszczyński i Piotr Szkoda.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła najlepsza chełmska sprinterka Paulina Zielińska, która wygrała biegi na 100 m (12,9 s) i 300 m, w tym drugim z czasem 39,94 s, ustanawiając nowy rekord Chełma kobiet na tym dystansie!

W konkurencji 400 m kobiet zwyciężyła Aleksandra Ziętko (1:00,59 min), a w biegu na 100 m przez płotki juniorek młodszych Natalia Socha (19,16 s).

Ze zwycięstw cieszyli się również Dawid Dziewulski, który był najszybszy w biegu na 1000 m (2:39,29 min), oraz Tomasz Mydlak, który triumfował w konkurencji 3000 m (9:37,24 min).

Drugie miejsce zajęły: Natalia Misiura w konkurencji pchnięcia kulą kobiet do lat 18 (11,72 m) i dwukrotnie Dorota Polkowska - w rzucie dyskiem młodziczek (32,04 m) oraz w pchnięciu kulą kobiet do lat 16 (8,94 m).

Na podium udało się wskoczyć także Klaudii Dzierzbickiej w konkurencji rzutu młotem młodziczek (23,20 m) oraz Kacprowi Gajoszowi w skoku wzwyż (1,75 m).

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowały się: Natalia Misiura (rzut młotem juniorek – 39,25 m), Weronika Biczak (pchnięcie kulą – 8,47 m), a piątą lokatę wywalczyła Emilia Małek (bieg na 800 m – 2:30,30 min).

Część z tych zawodników potwierdziła dobrą dyspozycję w organizowanych tydzień później w Zamościu Otwartych Mistrzostwach Województwa LZS w Lekkiej Atletyce. Te zawody były równocześnie Regionalną Rundą Eliminacyjną do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Spośród zawodników chełmskiego Agrosu najlepiej zaprezentowała się Paulina Zielińska. Młoda sprinterka zwyciężyła w biegu na 400 m (58,21 s) i zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 m (12,56 s).

Na najwyższym stopniu podium stanęli także Aleksandra Ziętko, która zwyciężyła w biegu na 400 m przez płotki (66,10 s), triumfujący w skoku wzwyż Kacper Gajosz (1,70 m) i debiutujący w biegu na 2000 m z przeszkodami Tomasz Pawlikowski (6:51,62 min).

Drugie lokaty na zamojskim stadionie wywalczyli: Zuzanna Parada w biegu na 100 m ppł. (17,28 s) i Szymon Borowicz w pchnięciu kulą (12,54 m), a na najniższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Maciejewska w biegu na 400 m (60,71 m) i Dawid Dziewulski w biegu na 800 m (2:02,34 min).

Bardzo dobrze w Zamościu wypadły młodziczki Amelia Oleszczyńska i Martyna Fabiańczyk, które uzyskały odpowiednio czwarty wynik w roczniku 2003 i dziesiąty wynik w roczniku 2002 w Polsce na dystansie 200 m i obie pokonały barierę 27 s. Ponadto wyniki Pauliny Zielińskiej (400 m) oraz Aleksandry Ziętko (400 m ppł.) zapewniają im awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W klasyfikacji klubowej Otwartych Mistrzostw Województwa LZS MKS Agros Chełm uplasował się na wysokim trzecim miejscu, ustępując tylko AZS-owi UMCS Lublin i Agrosowi Zamość.