Torba męska - jaka najbardziej pasuje do Twojego stylu?

  • 13.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Torba męska - jaka najbardziej pasuje do Twojego stylu?
Dżentelmen XXI w. To mężczyzna, który wyróżnia się klasą w każdym aspekcie, również w kwestii mody. Zakup dodatków do garderoby będzie więc rzeczą absolutnie niezbędną. Pomijając rzeczy niezbędne funkcjonalnie, jak pasek do spodni czy okulary przeciwsłoneczne, w naszym mniemaniu czołową trójkę najważniejszych dodatków dla panów zajmuje męska torba skórzana.

Torba męska na ramię czy klasyczna aktówka

Oba typy męskich toreb znajdują swoich zwolenników. Wśród najbliższego grona mężczyzn z naszego otoczenia, zebraliśmy ich opinie i odczucia. Otóż okazuje się, że skórzane męskie torby na ramię wolą panowie, którzy są energiczni i lubią szybko poruszać się w ciągu dnia. Wygodna klapa takiej torby męskiej sprawia, że w razie nagłej potrzeby jednym ruchem jesteśmy w stanie wyciągnąć z niej poszukiwany przedmiot.

Męska torba w formie aktówki okazała się natomiast atrybutem panów o bardziej stoickiej naturze – mężczyzn poukładanych i stonowanych w swoim charakterze. Mnogość przegródek i kieszonek aktówki sprawia, że nic tutaj nie ma prawa się zgubić. Gabaryty takiej torby męskiej zmuszają do zatrzymania się i postawienia jej w konkretnym miejscu, aby wygodnie poruszać się po jej wnętrzu. Torba męska na ramię, na przykład popularna listonoszka, nie stanowi takiego problemu – można szukać w niej przyborów nawet w biegu!

Fot. Torba solier Gentle-man.pl/79-ciemno-brazowa-meska-torba-na-ramie-solier-s12.html

 

Torba męska ze skóry czy z tkaniny

Torby z tkaniny lub jej połączenia z tworzywem sztucznym są rozwiązaniem tanim i lekkim. Jeśli używamy torby w terenie, wciąż przemieszczając się, gdy jest ona narażona na intensywne warunki, taki materiał będzie idealny. Niska cena sprawi, że częściej możemy pozwolić sobie na zakup nowej. Jeśli torba męska z tkaniny mocno się ubrudzi, można zawsze wyprać ją w pralce. Jest więc dosyć wdzięczna w użytkowaniu i idealnie pasuje do letnich kreacji – bawełnianych spodni, skórzanych sandałów i okularów przeciwsłonecznych rodem z Florydy.

Torba męska skórzana jest znacznie bardziej poważniejsza i pasuje raczej do bardziej eleganckich zestawień – butów lakierowanych, spodni w kant czy marynarki. Nic więc dziwnego, że jest kojarzona głównie z przedstawicielami takich zawodów jak manager czy prawnik. Torba męska ze skóry nadaje powagi posiadaczowi gdy ma formę wcześniej wspomnianej aktówki. Bardziej codzienne torby w stylu męskich kopertówek doskonale pasują też do jeansów. Co kto lubi!

Fot. Stylowa męska torba na ramię: Gentle-man.pl/24-torba-meska-na-ramie

 

Torba męska do zadań specjalnych

Poruszanie się w miejskiej dżungli to nie lada wyzwanie. Musimy stoczyć nierówną walkę z komunikacją miejską oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. W tak ekstremalnym środowisku pracuje przecież każdego dnia tysiące mężczyzn, a wraz z nimi ich dobytek. Męska torba musi być więc solidna. W takich wypadkach stawia się jednak na wyroby skórzane. Są zwyczajnie trwalsze, z reguły za wyższą ceną idzie lepsze wykończenie – mocne szwy, materiał wewnętrznego obszycia, dobrej klasy suwak czy magnes.

Grupa Tipmedia
Podziel się: