5 akcesoriów, które ułatwiają pracę fryzjera

  • 18.12.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
5 akcesoriów, które ułatwiają pracę fryzjera
Wygoda w salonie fryzjerskim jest ważna nie tylko dla klientów, ale i dla pracowników. Z tego powodu stylista powinien zadbać o to, by mieć pod ręką kilka przydatnych akcesoriów, które sprawią, że tworzenie fryzur stanie się znacznie łatwiejsze. Poznaj najpraktyczniejsze z nich.

Klipsy fryzjerskie

Klipsy są wykorzystywane gównie w trakcie farbowania i modelowania włosów. Akcesoria przytrzymują pasma, dzięki czemu pomagają fryzjerowi w pracy. Klipsy znacznie ułatwiają strzyżenie włosów gęstych, pozwalając podzielić je na sekcje. Warto zaopatrzyć się w komplet tych dodatków, wykonanych z metalu albo z plastiku.

Taborety i hokery fryzjerskie

Ergonomiczny taboret lub hoker przyda się każdemu fryzjerowi. Dzięki takim meblom stylista może wygodnie strzyc włosy klientów w pozycji siedzącej. W wykonywaniu pracy nie będą mu wtedy przeszkadzały bóle nóg czy pleców. Siedząc na hokerze skoncentruje się na tworzeniu fryzur wymagających precyzyjnych cięć. W dodatku zadba o swój komfort podczas całego dnia spędzonego w salonie. Najlepiej wybierać akcesoria fryzjerskie zapewniające swobodę ruchów i naturalną, niewymuszoną pozycję ciała. Solidne i stabilne taborety oraz hokery fryzjerskie znajdziesz w sklepie ModnaKaja. Można wyszukać tam modele z dobrze wyprofilowanym siedziskiem i z regulacją wysokości.

Fartuch fryzjerski

Każdy pracownik salonu fryzjerskiego musi zaopatrzyć się w fartuch, który zabezpieczy jego ubrania i skórę przed wszelkimi zabrudzeniami. Dzięki niemu fryzjer nie poplami farbą swojej ulubionej bluzki podczas wykonywania zabiegów na włosach klientów. Poza tym stylista ubrany w dopasowany fartuch fryzjerski z logo salonu albo marki znanych kosmetyków stanie się doskonałą wizytówką swojego miejsca pracy, wyglądając profesjonalnie i schludnie.

 

Miski i pędzle do farbowania

Miski i pędzle to kolejne akcesoria, które ułatwiają pracę fryzjera podczas koloryzacji włosów klientów. Należy wybierać te wykonane z plastiku o wysokiej jakości, aby farba łatwiej się z nich zmywała. Zapobiegnie to otrzymaniu niechcianej mieszanki kolorów.

Wałki

Wałki są bardzo pomocne przy modelowaniu loków. Najlepiej wybierać te wykonane z solidnego plastiku. Akcesoria mogą być też zakończone gumką albo mocowane na rzepy. Istniej wiele rodzajów wałków. Trzeba dobierać je w zależności od wykonywanych stylizacji, rodzajów włosów i zamierzonego rezultatu.

Nie tylko funkcjonalność – akcesoria sanitarne

Akcesoria fryzjerskie zazwyczaj służą ułatwieniu pracy stylisty. Wyposażając swój salon nie można jednak zapominać o przedmiotach pozwalających na zachowanie czystości i sterylności. Niezbędne jest zatem posiadanie mioteł, środków czystości oraz preparatów i sprzętów do dezynfekcji.

Akcesoria fryzjerskie to bardzo ważna część wyposażenia każdego salonu. Dzięki klipsom, ergonomicznym taboretom i hokerom, wałkom, fartuchom oraz miskom i pędzlom do farbowania praca stylisty stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Praktyczne akcesoria mogą służyć długo i efektywnie, dlatego warto zadbać o to, by wybierać przedmioty wykonane z materiałów o najlepszej jakości.

Grupa Tipmedia
Podziel się: