Ogród zimowy - luksus dla każdego

  • 22.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ogród zimowy - luksus dla każdego
Ogród zimowy z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kiedyś uważany za symbol bogactwa i snobizmu – dziś, na ogrody zimowe może sobie pozwolić niemal każdy. Czy aby na pewno?

Ogrody zimowe - zielona przystań

Koszty budowy ogrodu zimowego są uzależnione od kilku czynników, m.in. od tego, czy będzie stawiany od podstaw, czy też na planie tarasu lub werandy. Kolejną składową, która weryfikuje cenę, jest jego wielkość. Jeśli chcemy by znalazło się tu miejsce nie tylko na bujną roślinność, ale również salon, czy jadalnie, musimy się liczyć z większymi kosztami. Ostatnie, ale nie mniej ważne jest ogrzewanie. Wszystko zależy od przeznaczenia oranżerii. Jeśli ma być jedynie pomieszczeniem w którym hodujemy i pielęgnujemy rośliny, możemy zrezygnować z ogrzewania. Nie stanie się wówczas miejscem, w którym będziemy chcieli przebywać przez cały rok, ale podstawowa funkcja łącznika pomiędzy zewnętrznym światem roślin, a wewnętrzną potrzebą obcowania z nimi zostanie zaspokojona. A jak wiadomo, o to chodzi, byśmy skonstruowali przestrzeń na miarę naszych możliwości i wymagań.

Wymarzona przestrzeń

Jeśli nasza wyobraźnia podsuwa nam obrazki beztroskich chwil z książką, albo muzyką, warto przemyśleć wybór ogrzewania podłogowego. To większy koszt, ale również większa przyjemność z przebywania w ogrodzie zimowym.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to nie obowiązują tutaj żadne sztywne reguły. Dlatego zarówno, osoby, przygotowane na jednorazowy większy wydatek, jak i zwolennicy stopniowego zapełniania przestrzenibez trudu znajdą wyposażenie, które sprosta ich oczekiwaniom.

Zielono mi, czyli bujna roślinność

Rozplanowanie przestrzeni rozpocznijmy od wyboru roślin, które stanowią największą ozdobę oranżerii. Zastanówmy się ile czasu możemy poświęcić w ciągu tygodnia na ich pielęgnację. Jeśli dysponujemy ograniczonym czasem, zdecydujmy się na rośliny, które nie są wymagające. Oszczędzimy sobie rozczarowań i… pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy ogród zimowy będzie to przestrzeń do pracy czy do relaksu, warto zadbać o właściwą oprawę pomieszczenia. W przeciwnym wypadku do przebywania w oranżerii będzie nas motywowało jedynie poczucie obowiązku, a nie szczere chęci.

Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują meble właściwie na każdą kieszeń. Zaś w zimowym ogrodzie sprawdzą się zarówno  meble w stylu hygge, jak również minimalistyczne drewniane wyposażenie.  

Zalety ogrodów zimowych

Niewątpliwym atutem posiadania ogrodu zimowego jest możliwość relaksu w otoczeniu zieleni, niezależnie od pory roku, dnia i pogody na zewnątrz. Jednocześnie, dzięki przeszklonej bryle trudno nie odnieść wrażenia, że wchodząc do oranżerii znajdujemy się w strefie pomiędzy dwoma światami. Możemy z perspektywy wygodnej sofy obserwować opadające jesienne liście czy płatki śniegu osiadające na szybyoranżerii.

Ogrody zimowe, które tworzą profesjonalne firmy, są w pełni personalizowane i dopasowane do budżetu jakim dysponuje klient. Dzięki temu otrzymujemy idealny zakątek na odpoczynek od codziennych trosk i skuteczny sposób na chandrę.

Jeśli zainteresował Cię temat ogrodów zimowych zapraszamy na stronę producenta – Winter- Gardens.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: