Dlaczego warto oddawać krew?

  • 07.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto oddawać krew?
W ostatnich latach coraz bardziej promuje się akcje związane z oddawaniem krwi. Jednak wciąż wiele osób nie jest do nich zbyt mocno przekonanych. Z jednej strony coraz chętniej pomagamy i bierzemy udział w rozmaitych akcjach, ale z drugiej strony wciąż, jeśli chodzi o dzielenie się krwią pozostaje to w tyle. Z pewnością bardzo duże znaczenie ma tutaj sama świadomość tego, w jaki sposób się to odbywa i jak ważne może to być dla innej osoby.

Jak się do tego przekonać?

 

1. Pomagasz- bardzo wiele osób przekonuje się tym, że każda wyciągnięta pomocna dłoń kiedyś powraca. Z tego właśnie powodu starają się w jakiś sposób pomagać innym, jak przykładowo przez oddawanie krwi. Oczywiście warto jest zobaczyć dla kogo zbierana jest krew, gdyż przy zgodności grupy można będzie bezpośrednio jakiejś osobie pomóc. Dzięki temu można będzie zmotywować się do kolejnych razów.

2. Darmowe badania- każda osoba, która oddaje krew ma prawo do wykonania darmowych badań na obecność HIV, Kiły i kilku innych chorób, jak i również do oznaczenia swojej grupy krwi. Dlatego to niezwykle motywujące, ponieważ nie tylko pomagamy innym, ale przy okazji kontrolujemy swoje zdrowie. Zanim odda się krew sprawdzają nie tylko ciśnienie, ale również poziom cukru we krwi i morfologię.

3. Bezpośrednia pomoc- zaraz po tym jak pierwszy raz odda się krew i pozna swoją grupę krwi być może kiedyś można będzie uratować komuś życie. Czasami pojawiają się ogłoszenia o tym, że poszukują pilnie dawców określonej grupy krwi, w takiej sytuacji można będzie jechać do najbliższego punktu i uratować czyjeś życie.

4. Dodatkowe zachęty- stosuje się je, by jeszcze bardziej zmotywować do tego typu działań. Dlatego posiadając kartę honorowego dawcy krwi można uzyskać nie tylko dostęp do lekarzy bez kolejki, ale specjalne ulgi w komunikacji miejskiej czy rabaty w określonych miejscach. Oczywiście to wszystko się zmienia, jednak warto jest mieć na uwadze, że pomagając można będzie zyskać naprawdę wiele.

5. Zachęcamy innych- z pewnością w swoim otoczeniu mamy osoby, które mimo upływającego czasu nadal się wahają. Dlatego można iść oddać krew razem i dzięki temu poczuć się naprawdę o wiele lepiej. Sam fakt, że komuś się pomaga wpływa na poczucie własnej wartości. Dlatego jeśli uda się kogoś zachęcić do wspólnej wycieczki i oddania krwi to z pewnością wiele będzie mogło to znaczyć.

6. Pomagać można również sobie- w codziennym życiu bardzo często zapominamy o tym, że mimo naprawdę rozwiniętej technologii krwi nadal nie można niczym zastąpić. Dlatego oddając pomagamy. Można pomóc również sobie, stąd też coraz modniejsze są ubezpieczenia czy polisy. Z pewnością https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance   będzie mogła podziałać na zwiększenie poczucie własnego bezpieczeństwa i spokoju.

Grupa Tipmedia
Podziel się: