Gdzie zrobić 18 urodziny?

  • 17.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie zrobić 18 urodziny?
18 urodziny – jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdego człowieka. Ten moment pamiętamy przez całe życie, przecież tylko raz wkracza się w dorosłość. Każdy inaczej świętuje ten moment. Jedni decydują się na niewielkie przyjęcie w gronie rodziny i znajomych, a drudzy urządzają wystawne imprezy. Wybór należy do każdego młodego człowieka i zależy od jego gustu, preferencji, a także posiadanych na ten cel funduszy. Zawsze pojawia się pytanie, gdzie zrobić 18 urodziny? W naszym krótkim poradniku przedstawiamy kilka propozycji.

Tradycyjnie w domu  

Część osób decyduje się na wyprawienie swojej osiemnastki w domu. To dobry pomysł, jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym i dysponujemy sporym salonem. Jeżeli przy domu mamy dodatkowo duży ogród to możemy go także wykorzystać. Nasi goście będą mogli tam chwile odpocząć, a możemy zdecydować się także na garden party. To wersja dla osób mających urodziny latem. W mieszkaniu w bloku urządzenie osiemnastki może być niemożliwe albo będziemy musieli zaprosić tylko kilku gości. Oczywiście główny plus imprezy urodzinowej w domu to brak konieczności pokrywania kosztów wynajmu lokalu. Ponadto osoby lubiące gotować mają możliwość samodzielnego przygotowania potraw i pochwalenia się kunsztem kulinarnym. Dobrym rozwiązaniem może być szwedzki stół, ale warto także przygotować chociaż jeden, ciepły i treściwy posiłek. Można także zamówić gotowy catering. Sporym minusem urodzin w domu jest ryzyko poniesienia strat, w postaci pomazanych ścian, ubrudzonego dywanu, potłuczonego szkła.    

A może na sali albo w klubie…   

Niektórzy decydują się na spędzenie tego dnia w dość sporym gronie znajomych i wynajmują salę albo urządzają urodziny w klubie. To dobre rozwiązania dla osób, które nie mają wystarczającej przestrzeni w domu. Dodatkowo nie musimy się martwić wyżywieniem gości czy sprzątaniem po imprezie. Jeżeli mamy nieduży budżet, to możemy pomyśleć także nad zorganizowaniem posiłków dla gości we własnym zakresie albo skorzystania z cateringu. Niektóre sale pozwalają na takie rozwiązanie. Ponadto zazwyczaj w takich lokalach mamy dostępny duży parkiet do tańczenia, więc możemy wybawić się do woli.   

Niekonwencjonalny sposób

Istnieje także grupa osób, która ten wyjątkowy dzień w życiu spędza w nieco inny, ale także niezapomniany sposób. Przykładem jest kolacja w drogiej restauracji z chłopakiem/dziewczyną lub rodzicami. Inne rozwiązanie to zrezygnowanie z hucznej imprezy urodzinowej i przeznaczenie tych finansów na inny cel, np. skok ze spadochronu czy wyjazd na wakacje za granicę. Każdy sposób jest dobry. Najważniejsze, żeby dobre wspomnienia towarzyszyły nam przez całe życie.  

Finansowanie osiemnastki

Osiemnaste urodziny to ważny moment w życiu każdego dziecka. Rodzice chcą, aby na zawsze pozostał on w naszej pamięci. Z tego względu pomagają nam zorganizować wymarzone przyjęcie. Przeszkodą może okazać się brak wystarczających funduszy. Pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet, oferowane przez instytucje pozabankowe, więcej informacji - www.proficredit.pl/pozyczki-przez-internet. Ich ogromną zaletą jest szybkość ich pozyskania i spłata w ratach dostosowanych do naszych możliwości. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet, jak każde inne zobowiązanie, należy spłacić. Z tego względu usiądźmy spokojnie i przeanalizujmy nasz budżet oraz upewnijmy się, że pożyczki przez Internet nie będą stanowiły dla nas zbytniego obciążenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: