Idealne rozwiązanie dla dzieci

  • 10.08.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Idealne rozwiązanie dla dzieci

Maty podłogowe dla dzieci cieszą się coraz większa popularnością. Głównym zadaniem rodziców jest zapewnienie bezpieczeństwa dla swojego dziecka oraz dbanie o prawidłowy rozwój ruchowy. Kiedy dziecko staje się bardziej ruchliwe musi mieć odpowiednie podłoże. Powierzchnia odpowiednia dla dziecka nie może być zbyt twarda, musi być przede wszystkim czysta.

 

Producent TIKKTOKK ma szeroką ofertę mat podłogowych oraz kojców dla dzieci. Ich główne zadania to izolowanie, amortyzowanie upadków,  ochrona przed ślizganiem oraz stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dziecka.

 

Maty podłogowe świetnie współgrają z kojcami modułowymi. Stanowią dla nich bezpieczne podłoże. Dzięki ich modułowej budowie (zarówno mat piankowych jak i kojców z modułów) można tworzyć różne kształty i wielkości przestrzeni dla dziecka. To z kolei oznacza, że akcesoria te mogą spokojnie posłużyć nawet przez kilka lat, gdyż można je dostosowywać do potrzeb dziecka wraz z jego wzrostem i coraz to większymi możliwościami. Kojce tego typu to bardzo dobre rozwiązanie dla zapracowanych rodziców.

 

Kojec dla dziecka- zalety

 

➔   dziecko jest bezpieczne w jednym miejscu,

➔   dziecko nie wyrządzi sobie krzywdy,

➔   zabawki zawsze są pod ręką dziecka,

➔   kojec pełni rolę także małego placu zabaw dla dziecka,

➔   może posłużyć do drzemek w ciągu dnia,

➔   zawsze możesz go złożyć i zabrać ze sobą np. na wakacje,

➔   można spokojnie wykonywać obowiązki domowe, kiedy dziecko jest w kojcu.

 

Jak kupić bezpieczną matę?

 

Najważniejszy jest materiał. Powinien być neutralny dla dziecka. Zarówno barwniki, jak i inne składniki użyte do produkcji nie mogą mieć negatywnego wpływu na zdrowie dziecka. Następną ważną kwestią jest rozmiar. Mata podłogowa powinna mieć rozmiary takie, aby dziecko mogło się po niej swobodnie poruszać lub tak, aby pokryć całe podłoże w kojcu.  Wybierając matę o modułowej budowie sami możemy zdecydować, jak dużą powierzchnię planujemy dla dziecka. Mata powinna być kolorowa, dzięki temu szybko się nie znudzi i będzie ciągle zaskakiwać. Materiał z którego wykonana jest mata powinien być przystosowany do częstego czyszczenia. Pianka EVA świetnie się do tego nadaje. Z jednej strony jest powierzchnią, na której nie rozwijają się roztocza, a z drugiej można ją w łatwy sposób czyścić czy dezynfekować naturalnymi, delikatnymi środkami czyszczącymi. Bardzo ważne jest to, aby wybrać matę renomowanych producentów, nie kierujmy się niską ceną, ponieważ oznacza ona również niższą jakość maty oraz oznacza, że produkt może nie spełniać norm bezpieczeństwa, czy wymagań rodziców.
 

Mata dla dziecka wspomagająca jego rozwój sensoryczny

 

Wszystkie przedmioty, które otaczają dziecko mają wpływ na jego rozwój. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów, które będą towarzyszyć dziecku podczas codziennej zabawy oraz pozytywnie wpływały na rozwój jego mózgu. Pamiętajmy, że maty i kojce dla dzieci nie służą do pozostawienie dziecka, aby mieć więcej czasu dla siebie, ale są sposobem na stworzeniu dziecku bezpiecznej, atrakcyjnej przestrzeni do zabawy i rozwoju. Dziecko w kojcu musi czuć się dobrze, dlatego wzrokowy i werbalny kontakt z maluchem jest także bardzo ważny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tikktokk.com.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: