Ciało 33-latka pływało w stawie

  • 10.11.2020, 10:07
  • TS
Ciało 33-latka pływało w stawie
Tragedia w Małochwieju Dużym w gminie Krasnystaw. Strażacy wyłowili ze stawu ciało 33-letniego mężczyzny. Do tego makabrycznego odkrycia doszło w czwartek przed południem, około 200 metrów od miejsca zamieszkania denata.

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci 33-latka. Wszystko jednak wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jak ustaliliśmy, mężczyzna kosił trawę w pobliżu domu. Mógł się pośliznąć i wpaść do wody. To jedna z najbardziej prawdopodobnych wersji tego zdarzenia. Na łące, obok stawu, znaleziono kosę spalinową.

Zaginięcie 33-latka zgłosił krasnostawskim policjantom jego młodszy brat, zaniepokojony tym, że mężczyzna przez kilka dni nie wraca do domu. Oprócz funkcjonariuszy na miejsce wezwano strażaków.

- Nasze działania polegały na wydobyciu ze stawu hodowlanego ciała denata na brzeg – mówi kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Policyjne czynności na miejscu tragedii były wykonywane pod nadzorem prokuratora.

- Na obecnym etapie nic nie wskazuje, aby do śmierci 33-latka przyczyniły się osoby trzecie. Nie miał on bowiem na ciele widocznych obrażeń, które mogłyby o tym świadczyć. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu – informuje Zenon Bolesta, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Jak udało nam się dowiedzieć, w zakładzie medycyny sądowej przeprowadzono już sekcję zwłok denata. Wynika z niej, że prawdopodobną przyczyną śmierci 33-latka było utonięcie. Mężczyzna miał bowiem wodę w płucach.

- Wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek, ale ostateczna przyczyna zgonu będzie znana po otrzymaniu protokołu sekcji zwłok – dodaje prokurator Bolesta.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe