"Piątka" ma nową kuchnię, tylko komu gotować?

  • 05.11.2020, 08:02
  • AN
"Piątka" ma nową kuchnię, tylko komu gotować?
Poprzednia kuchnia bazowała na starym piecu węglowym, a w pomieszczeniach była kiepska wentylacja. To już przeszłość. Szkoła Podstawowa nr 5 ma się czym pochwalić. Szkoda tylko, że na razie z powodu pandemii niewiele osób może spróbować obiadów z odmienionej kuchni.

Uczniowie szkoły wreszcie będą mogli jeść posiłki, a panie kucharki przyrządzać je w odpowiednich warunkach. Wszystko to dzięki rządowemu wsparciu z programu „Posiłek w szkole i w domu”, w ramach którego stołówka została wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt spełniający najwyższe standardy.

- Gruntowny remont objął wykonanie nowej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej, malowanie i ułożenie glazury na ścianach oraz wykonanie nowych posadzek. Starą węglową kuchnię z XX-lecia międzywojennego zastąpiły elektryczne kotły warzelne i okap z wydajnym wyciągiem, pojawił się też basen gastronomiczny i zmywarka – wszystko w formacie XXL - informuje miasto.

W ramach metamorfozy kuchni wymienione zostały również stoły i szafki. Remont kosztował łącznie 186 tys. zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej wyniosło ponad 72 tys. zł. Resztę, tj. 114 tys. zł dołożyło miasto.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
beaz
beaz 13.11.2020, 15:06
Nie ma komu? czy dla kogo?

Pozostałe