Planowe operacje odwołane

  • 26.10.2020, 10:23 (aktualizacja 27.10.2020, 10:43)
  • DBEZ
Planowe operacje odwołane
Chełmski szpital odłożył planowane operacje, wypisuje pacjentów i w ten sposób zwalnia łóżka potrzebne dla chorych na koronawirusa. Niektórych chorych wypisano, chociaż już czekali na zabieg na oddziale.

- Leżałam na ortopedii. Miałam mieć zakładaną endoprotezę biodra, bo od dawna kuleję. W poniedziałek usłyszałam, że operacji nie będzie, bo mam rzadką grupę krwi 0Rh, która może być potrzebna innym, bo jest uniwersalna - mówi pacjentka chełmskiego szpitala. W poniedziałek zadzwoniła do naszej redakcji.

- Nawet gdyby rodzina moja oddała krew, to trafi ona do banku krwi, który jej nie wyda naszemu szpitalowi, żeby mi ją przekazać. Inni pacjenci, których przygotowano już wcześniej do operacji, a nie mają tak rzadkiej grupy krwi, dziś będą operowani - mówiła rozżalona kobieta. - Mój mąż jest honorowym krwiodawcą. Oddawał krew przez 20 lat, a dla mnie krwi zabrakło - dodaje pacjentka.

Została wypisana ze szpitala. Nie ma też wyznaczonego kolejnego terminu operacji, chociaż czekała na nią od dawna. Jak jej powiedziano - będzie operowana, gdy się skończy epidemia koronawirusa. Drugim powodem wypisania pacjentki do domu było odwołanie wszystkich planowanych operacji.

- Podjąłem taką decyzję w ubiegły poniedziałek ze względu na trudną sytuację kadrową, związaną z epidemią. Różnie to było na poszczególnych oddziałach. Niektóre operacje, do których pacjenci byli już przygotowani, mogły się odbyć - mówi Lech Litwin, z-ca dyrektora ds. lecznictwa chełmskiego szpitala.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe