Ruch jak na autostradzie

  • 22.10.2020, 11:22
  • DBEZ
Ruch jak na autostradzie
Mieszkańcy ulicy Szkolnej w Okszowie z przerażeniem patrzą, jak tiry rozjeżdżają drogę powiatową. - Od czasu remontu ul. Wschodniej ruch ciężarowy skierował się do nas. Nie dość, że jest ciemno, to jeszcze niebezpiecznie - poskarżył się nam Czytelnik.

- Tiry, śmieciarki, samochody osobowe, auta pędzą jedno za drugim. Po południu, gdy dzieci wracają ze szkoły, robi się już ciemno, a mało która lampa świeci - mówi nasz Czytelnik. Jego zdaniem, na ulicy Szkolnej powinny być zamontowane progi zwalniające.

Na jego prośbę zwróciliśmy się do władz gminy Chełm o podjęcie działań zapewniających bezpieczeństwo pieszym na ul. Szkolnej w Okszowie.

- Awarię oświetlenia ulicznego zgłosiliśmy firmie Azart, która zajmuje się konserwacją lamp na terenie gminy Chełm - odpowiedział wicewójt Lucjan Piotrowski

Ze względu na to, że ul. Szkolna jest drogą powiatową, kwestię zapewnienia bezpieczeństwa pieszym przekazano do Starostwa Powiatowego w Chełmie, które wystąpiło do Komendy Miejskiej w Chełmie o wzmożenie kontroli w tym rejonie. Dyrektor wydziału infrastruktury Marek Bedliński, zwrócił uwagę funkcjonariuszy na fakt, że droga powiatowa w tamtym rejonie jest oznakowana tablicą "obszar zabudowany" i obowiązuje tam zakaz wjazdu pojazdów powyżej 8 ton. Kierowcy, którzy nie przestrzegają tych ograniczeń, stwarzają zagrożenie w ruchu, zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe