Miejskie pomysły bez głosowania

  • 17.10.2020, 16:30
  • GD
Miejskie pomysły bez głosowania Fot. UM Krasnystaw
Po raz drugi w historii budżetu obywatelskiego nie będzie głosowania na zgłoszone pomysły inwestycyjne i społeczno-kulturalne. Powodem było odrzucenie kilku wniosków z przyczyn formalnych lub przekraczających faktyczne koszty ich realizacji.

Z sześciu złożonych wniosków inwestycyjno-remontowych jedynie dwa z nich wymagały drobnych uzupełnień. Ewa Harasim zgłosiła pomysł budowy trzech inteligentnych ławek solarnych z WiFi i ładowarką przy miejskich szkołach podstawowych, który szacowany jest na 70 tys. zł. Z kolei Marian Klim i Joanna Szumilak zaproponowali wydzielenia miejsca na wybieg dla psów na działce należącej do Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Granicznej w pobliżu garaży i chmielnika (98 tys. zł).

Reszta pomysłów została odrzucona praktycznie na starcie. Nie będzie zatem modernizacji dawnego targowiska przy ul. Rzecznej pod kątem organizacji imprez (100 tys. zł), budowy ścieżki rowerowej łączącej ul. Rybią i Bocianią (100 tys. zł ), miejsca do rekreacji dla dzieci i dorosłych przy ul. Krakowskie Przedmieście (99 tys. zł), projektu zmiany sposobu użytkowania i modernizacji budynku po byłym kółku rolniczym na cele kulturalno-oświatowo-sportowe dla mieszkańców Przedmieścia Góry i Kolonii Góry oraz rowerzystów szlaku Green Velo wraz z zagospodarowaniem działki (100 tys. zł).

- Regulamin budżetu obywatelskiego stanowił jasno, że proponowane zadania muszą być jednoroczne i nie mogą ograniczać się jedynie do opracowania dokumentacji technicznej. Ponadto po wstępnej ocenie wiadomo było, że niektóre inwestycje znacznie przekroczą ich maksymalną wartość, która została ustalona na poziomie 100 tys. zł. Z kolei na przeszkodzie zmiany sposobu użytkowania i modernizacji budynku przy ul. Kółkowej stoją zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Tereny w tamtym rejonie są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną - tłumaczy zastępca burmistrza Wojciech Kaczmarczyk.

Z powodu odrzucenia kilku wniosków inwestycyjno-remontowych było możliwe przerzucenie wolnych środków na tzw. projekty pozostałe. Dzięki temu okazało się, że wszystkie zgłoszone pomysły społeczno-kulturalne zakwalifikowały się do realizacji. Wpłynęło ich siedem.

Agnieszka Wolanin po raz kolejny zgłosiła sterylizację psów i kotów właścicielskich na terenie miasta Krasnystaw (24,2 tys. zł). Z kolei Wojciech Machejus chce znów zorganizować w ramach budżetu obywatelskiego kolejną edycję Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka (25 tys. zł). Marta Zorska zaproponowała produkcję płyty zespołu Chłopcy Kontra Basia z muzyką do sonetów Stanisława Bojarczuka, którą wykonywali w ramach tegorocznego festiwalu (25 tys. zł).

Kamil Hukiewicz był wnioskodawcą pozyskania środków na festyn rodzinny, który będzie organizowany w ramach Światowego Dnia Rodziny (25 tys. zł). Karolina Gołębiowska zamierza koordynować projekt „Dziadowska uczta”, w ramach którego odbędzie się koncert w wykonaniu High Definition Quartet. Gościnnie wystąpi Igor Boxx (25 tys. zł).

Koło Gospodyń Wiejskich „Górzanie” z Przedmieścia Góry pozyskało pieniądze na projekt „Moje Góry i Krasnystaw” (15 tys. zł). Z kolei Justyna Wysocka i Młodzieżowa Rada Miasta Krasnystaw chcą zorganizować zmagania muzyczne pod hasłem „Krasnystaw Young Vocal Challenge” (25 tys. zł).

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe