Szansa dla Nemo

  • 14.10.2020, 11:00
  • AN
Szansa dla Nemo
Tylko dzięki determinacji pracowników chełmskiego schroniska dla zwierząt i ludzi dobrej woli, Nemo ma szansę na powrót do w miarę normalnego życia. Psiak trafił tam w kiepskim stanie, jednak udało się go uratować.

Nemo został potrącony w nocy przez samochód w Rejowcu Fabrycznym. Stamtąd trafił do schroniska. Wstępna diagnoza lekarza weterynarii nie dawała zbytnich nadziei, a mimo wszystko jego nowi opiekunowie postanowili zawalczyć. Pierwsze badania sugerowały, że biedak ma najprawdopodobniej pękniętą miednicę, uszkodzoną kość udową i pogruchotany staw przedniej łapy. Był leczony. Na początku w ogóle nie wstawał, miał słaby apetyt, jedyne co dawało mu radość, to obecność człowieka...

- Okazało się, że dalsze leczenie, badania i rehabilitacja znacznie przekroczą kwotę, jaką zapłaci nam gmina na utrzymanie psa. Nie godziliśmy się na to, by w pomocy ograniczył nas brak funduszy, dlatego zdecydowaliśmy się na ogłoszenie zbiórki - relacjonuje Katarzyna Szynal z chełmskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Niestety, Nemo ma problemy z chodzeniem, tylne łapy są niesprawne. Jedynym rozwiązaniem, które dałoby mu namiastkę normalności, to sprzęt na kształt chodzika, dzięki któremu psiak mógłby się poruszać. Niestety pieniądze ze zbiórki fundacji były niewystarczające na zakup sprzętu. Dzięki zbiórce podczas Dnia Zwierzaka Nemo "stanie na nogi".

- Mamy pieniądze na zakup specjalnych kółek, dzięki którym ten psiak będzie mógł się poruszać - nie kryje radości Szynal. - Może znajdzie się też ktoś, kto da temu psiakowi nowy dom? On bardzo lgnie do ludzi.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe