Od 10 października strefa żółta w całym kraju, a powiat włodawski znajdzie się w strefie czerwonej

  • 08.10.2020, 16:17 (aktualizacja 08.10.2020, 17:23)
  • oprac. GD
Od 10 października strefa żółta w całym kraju, a powiat włodawski znajdzie się w strefie czerwonej Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Od najbliższej soboty zaczną obowiązywać o nowe zasady walki z pandemią koronawirusa. Ma to związek ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 w całej Polsce.

O nowych wytycznych poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej (8 października) konferencji prasowej. Decyzją rządu od najbliższej soboty w żółtej strefie znajdzie się cały kraj. Oznacza to, że obowiązywać nas będą ścisłe wytyczne. Wśród nich:

  • obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej
  • wydarzenia kulturalne z udziałem 25 proc. publiczności w przestrzeni zamkniętej, max. 100 osób w plenerze oraz 25 proc. zajętych miejsc w kinach
  • max. 75 osób podczas imprez okolicznościowych
  • zgromadzenia do 150 osób, odległość między  róznymi zgromadzeniami min. 100 m
  • 1 osoba na 4 mkw. w restauracjach

- Od 10 października wprowadzamy zasady strefy żółtej na cały kraj. Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. W strefie żółtej mielibyśmy ok. 100 powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się na to jasne rozwiązanie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia nie będą miały zastosowania do powiatów znajdujących się w strefie czerwonej. Od 10 października znajdzie się w niej m.in. powiat włodawski. W takich rejonach reżim sanitarny będzie jeszcze większy.

- Apelujemy o dystans, maseczki, zasady sanitarne na podwyższonym poziomie. Nasza strategia będzie też elastyczna. Reagujemy na bieżąco na informacje napływające z całej Europy. Nie widzimy póki co konieczności izolowania Polski - dodał Prezes Rady Ministrów.

Dzisiaj (8 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 280 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło też 76 osób.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 111 599. Zmarło 2 867 osób.

oprac. GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe