Krasnostawscy tancerze wicemistrzami Polski!

  • 16.09.2020, 08:50
  • TS
Krasnostawscy tancerze wicemistrzami Polski!
Tancerze z Krasnegostawu błysnęli formą w Mistrzostwach Polski Federacji IDO. Podopieczni Izabeli Ćwir z formacji dziecięcej Akademii Tańca Freak Dance wywalczyli wicemistrzostwo kraju! To najlepszy wynik w historii krasnostawskiego tańca nowoczesnego.

W dwudniowej rywalizacji na parkiecie wystąpiło kilkuset zawodników i zawodniczek z całego kraju. Krasnystaw w tych zawodach reprezentowali tancerze stylu disco dance z Akademii Tańca Freak Dance, prowadzonej przez Izabelę Ćwir. Podczas zmagań można było oglądać popisy solistek, duetów, mini formacji (do 7 osób) oraz formacji (do 24 osób). Najważniejszym punktem imprezy była rywalizacja tych ostatnich grup. Świetnie spisała się krasnostawska formacja dziecięca Freak Dance Kids, która swoim występem oczarowała jury, zdobywając wicemistrzostwo kraju. Na podium stanęła również formacja juniorska z Krasnegostawu – Freak Dance Junior, która uplasowała się na trzecim miejscu.

- Blisko medalu były także nasze dwie mini formacje. Juniorska Freak Dance Gold zajęła czwarte miejsce, zaś dziecięca – Freak Dance Silver została sklasyfikowana na siódmej pozycji. To naprawdę świetne wyniki, najlepsze w historii tańca nowoczesnego w naszym mieście – cieszy się Izabela Ćwir, trenerka, a jednocześnie założycielka Akademii Tańca Freak Dance w Krasnymstawie.

Wśród solistek najwyżej z krasnostawskiej ekipy sklasyfikowana została Zuzanna Perestaj, która w kategorii children zajęła 11. miejsce. Pozostałe podopieczne trenerki Ćwir występowały w kategorii junior 1. Na 18. miejscu zawody ukończyła Natalia Pieczykolan. O pięć pozycji niżej uplasowały się ex aequo: Paula Kwaśniak i Nikola Kowalczuk, z kolei 33. lokatę zajęła Maja Stępniak.

Mistrzostwa Polski Federacji IDO były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy (IDO) oraz Mistrzostw Świata (IDO).

- Jest duża szansa, że nasze grupy również zakwalifikują się do tych zawodów. Czekamy na decyzję Polskiej Federacji Tańca – dodaje zadowolona Izabela Ćwir.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe