Plaga mrówek w bloku

  • 16.09.2020, 08:10 (aktualizacja Wczoraj, 12:26)
  • AN
Plaga mrówek w bloku
Mieszańcy jednego z bloków przy ulicy Wiejskiej od kilku lat borykają się z inwazją mrówek w mieszkaniach. - Są wszędzie, w żywności, w ubraniach. Prosiliśmy administratora budynku, aby zajął się sprawą, jednak nasze prośby pozostawały bez echa - tłumaczy nasza Czytelniczka. - Dopiero jak powiedziałam, że sprawę zgłoszę do gazety, PUM wziął się do roboty.

- Niemal wszędzie mają swoje gniazda. Nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować - denerwuje się kobieta. - Nie pomagają żadne proszki, domowe sposoby. Mnożą się, składają jaja i jest ich coraz więcej. Są w pudełkach z żywnością, w szafie.

Kiedy nasza Czytelniczka ugotuje zupę, natychmiast musi ją schować, bo zaraz pływają w niej mrówki. Gromadzą się też w ekspresie do kawy, w cukiernicy, szufladach, szafkach, pudełku na sztućce. 

- Nawet śmietanki do kawy w słoiku nie można trzymać. Nie wiem, jak one to robią, ale dostają się do środka - żali się nasza rozmówczyni. - Najgorsze jest to, że mrówki żyją w szafie z ubraniami dzieci. To okropne, nie da się ich wytępić. Skąd się biorą? Nawet gdy na chwilę uda się je zlikwidować, to zaraz wracają otworem wentylacyjnym.

Chodzi o blok przy ul Wiejskiej 26. Część mieszkań jest tam własnościowych, część komunalnych. Budynek administruje Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się telefonicznie z prośbą o pomoc. Problem trwa już kilka lat.

- Raz usłyszałam nawet, że ich to nie obchodzi, bo sami sobie te mrówki wyhodowaliśmy. Nieważne, że sprawa dotyczy całego bloku, nie kilku mieszkań - tłumaczy pani Patrycja. - Tak nie da się funkcjonować.

W ubiegłym tygodniu, po kolejnej interwencji mieszkańców, na klatkach schodowych pojawiły się komunikaty z informacją o planowanej dezynsekcji.

Jak poinformowała nas Grażyna Kijańczuk z PUM, budynek przy ul. Wiejskiej 26 stanowi wspólnotę mieszkaniową i to ona decyduje, na podstawie podjętej uchwały, o wszelkich działaniach wykonywanych w budynku.

- Od zarządu wspólnoty i właścicieli zależy, jaką podejmą uchwałę w sprawie wykonania dezynsekcji mrówek, a konkretnie z czyich środków nastąpi zapłata za usługę, z funduszu remontowego wspólnoty lub z własnych funduszy mieszkańców - tłumaczy.

Jak zapewnia Kijańczuk, spółka skontaktowała się z przewodniczącym wspólnoty mieszkaniowej i ustalono, że będzie podjęta uchwała w tej sprawie, a dezynsekcja w całym budynku zostanie wykonana 19 września.

AN

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe