To były bezpieczne wakacje

  • 15.09.2020, 10:22
  • MP
To były bezpieczne wakacje
Pandemia oraz związane z nią ograniczenia okazały się mieć swoje dobre strony. Policja podkreśla, że w wakacje na polskich drogach znacznie spadła liczba zdarzeń z udziałem kierowców. Taką tendencję zaoobserwowano także na terenie miasta i powiatu chełmskiego.

W naszym regionie wakacje były bardzo spokojnie w porównaniu do poprzednich lat.

- Odnotowaliśmy jedynie 15 wypadków, o 18 mniej osób rannych niż rok temu, zaś wszystkie zdarzenia obyły się na szczęście bez ofiar śmiertelnych - podkreśla komisarz Jarosław Jasina, naczelnik chełmskiej drogówki. - Zatrzymaliśmy 66 pijanych kierowców i rowerzystów, 101 kierujących straciło natomiast prawo jazdy, w tym 66 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas wakacji policjanci przeprowadzili również ok. 6000 kontroli samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów, motorowerów i rowerów.

Poprawę bezpieczeństwa widać również w ogólnopolskich statystykach. Od początku lipca do końca sierpnia na drogach naszego kraju doszło do 5387 wypadków (13 proc. mniej niż w 2019 r.), w których zginęły 482 osoby (18 proc. mniej), a 6242 zostało rannych (15 proc. mniej). Do największej liczby zdarzeń doszło w województwie mazowieckim i małopolskim. Niestety, Polacy wciąż mają tendencję do zbyt szybkiej jazdy i wsiadania za kółko pod wpływem alkoholu. Podczas tegorocznych wakacji policjanci zatrzymali aż 22 000 nietrzeźwych kierujących. Na jazdę o 50 km/h w terenie zabudowanym pozwoliło sobie natomiast aż 12 570 zmotoryzowanych, czyli ponad 2000 więcej niż przed rokiem.

Policja apeluje do kierowców o stałą rozwagę na drodze. Zbliża się jesień, a to oznacza zwiększony ruch pieszych w pobliżu szkół, wcześniej zapadający zmrok, a także migracje zwierząt przez drogi przecinające teren lasów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe