Wyrzuceni z pracy za defraudację w podziemiach

  • 14.09.2020, 11:53 (aktualizacja 18.09.2020, 11:46)
  • (apm), JG
Wyrzuceni z pracy za defraudację w podziemiach
Dwoje pracowników Chełmskich Podziemi Kredowych, podejrzanych o przywłaszczenie firmowych pieniędzy, zostało dyscyplinarnie zwolnionych z pracy. Jak ustalili śledczy, przez kilka miesięcy część wpływów za bilety, zamiast do kasy, mogli wkładać do swoich kieszeni. Prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie.

O aferze tej pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Urząd miasta otrzymał sygnał, że w podziemiach może dochodzić do poważnych nieprawidłowości. Jak poinformował nas Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, żeby potwierdzić podejrzenia, zlecono kontrolę zewnętrzną z pomocą służb dochodzeniowych. Jak dowiedzieliśmy się, policjanci, zanim zatrzymali podejrzanych, sprawdzali, czy rzeczywiście turyści wychodzący z podziemi nie mają biletów. Niektórzy przyznali, że za zwiedzanie kopalni płacili, ale potwierdzenia zakupu nie otrzymali.

Wszystko wskazuje na to, że podejrzani pracownicy odpowiedzą za przywłaszczenie, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Według wstępnych ustaleń prokuratury, proceder ten mógł trwać od czerwca tego roku, a nie jak podały inne media od kilku lat. Oszacowano wstępnie, że 45-letnia kobieta mogła przywłaszczyć w tym czasie z kasy podziemi ok. 15 tys. zł, natomiast 42-letni mężczyzna ok. 6 tys. złotych. Liczenie strat, jakie poniosła miejska placówka wskutek tego oszustwa, jeszcze trwa.

- Oboje przyznali się już do winy – mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. - Po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni.

To  jednak nie koniec sprawy. Zwolnieni z pracy staną przed sądem, kiedy prokuratura zakończy śledztwo i przygotuje akt oskarżenia.

Afera z defraudacją pieniędzy wymusiła zmiany w systemie sprzedaży wejściówek do kopalni.

- Po wykryciu nieprawidłowości wprowadzono nowe zasady ewidencjonowania biletów. Miasto chce też wdrożyć dodatkową, elektroniczną formę sprzedaży wejściówek i płatność kartą - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

(apm), JG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe