Dla kogo szkolna wyprawka?

  • 12.09.2020, 10:58
  • AN
Dla kogo szkolna wyprawka?
W ramach rządowego programu uczniom niepełnosprawnym przysługuje dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych. Chodzi o wsparcie na poziomie maksymalnie 390 zł lub 445 zł na jednego ucznia w zależności od rodzaju szkoły.

Zgodnie z rozporządzeniem, pomoc udzielana będzie uczniom, m.in.  słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową czy z niepełnosprawnościami sprzężonymi w określonych przepisami przypadkach.

W roku szkolnym 2020/2021 będzie to pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Kto i jak może złożyć wniosek o dofinansowanie?

- Dofinansowanie udzielane jest na wniosek pełnoletniego ucznia, rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych. Wniosek kieruje się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w danym roku szkolnym, który następnie przekazywany jest do organu prowadzącego szkołę - informuje wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik. -  Do wniosku należy dołączyć kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.    

By uzyskać zwrot kosztów zakupu w ramach programu, należy przedłożyć potwierdzenie, np. paragon, rachunek lub fakturę VAT wystawioną imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna, rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.   Rozliczenie nastąpi po przedłożeniu odpowiednich dokumentów zakupu.  

Szczegóły dostępne na stronie www.chelm.pl.

AN

Czy - Twoim zdaniem - powinien zostać przywrócony handel w niedziele?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe