Przekręt na receptę

  • 12.09.2020, 06:25
  • DBEZ
Przekręt na receptę
- Lekarz rodzinny jest na kwarantannie, ale w razie potrzeby mogę przepisać leki. Proszę tylko podać dane do recepty - taki telefon odebrało wielu starszych mieszkańców gminy Dubienka. Tymczasem ich lekarka pracowała jak zwykle.

"Lekarz z NZOZ w Dubience nie jest na kwarantannie. Proszę nie podawać żadnych danych osobowych dzwoniącym na telefon stacjonarny. Próby wyłudzenia proszę zgłaszać na policję" - taki komunikat pojawił się na stronie Facebook prowadzonej przez urząd gminy w Dubience. Była to reakcja na pytania od mieszkańców o stan zdrowia lekarki.

- Ktoś dzwonił na numery stacjonarne, które najczęściej mają osoby starsze. Podawał się za lekarza z Lublina. Sprawdziliśmy, że lekarka z ośrodka zdrowia pracuje - mówi wójt gminy Dubienka Krystyna Deniusz-Rosiak.

Nie wiadomo, do czego miały służyć dane osobowe ani czy udało się je pozyskać dzwoniącemu. Pacjenci zaniepokoili się nie tylko dziwnym telefonem i próbą pozyskania danych osobowych. Zaczęli się obawiać, że w gminie może być nowe ognisko koronawirusa. Zupełnie niepotrzebnie się zamartwiali, bo w gminie nie było stwierdzonych nowych przypadków zakażenia.

- Dyżurny otrzymał informację o osobie, która dzwoniła, podając się za lekarza. Być może chodziło o wyłudzenie danych. Jednak żadne oficjalne zawiadomienie w tej sprawie nie wpłynęło - mówi Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej policji.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe