Było sobie przejście

  • 10.09.2020, 11:37
  • DBEZ
Było sobie przejście
Na temat tego absurdu drogowego krążyły różne anegdoty. Niektórzy twierdzili, że to przejście dla bocianów wędrujących na łąki. Po naszej interwencji pasy stały się czarne.

Dokąd prowadzi to przejście? Mieszkańcy Kamienia Kolonii i kierowcy zastanawiali się nad tym od lat. Po drugiej stronie chodnika nie ma nawet utwardzonego podłoża. Takie przejście na łąki funkcjonowało od lat pomiędzy Szkołą Podstawową w Kamieniu Kolonii a skrzyżowaniem dróg powiatowych. W piątek, 28 sierpnia, zapytaliśmy wydział infrastruktury chełmskiego starostwa, czy to przypadkiem nie absurd drogowy. Następnego dnia - w sobotę - przejście zostało zlikwidowane.

- Znaki poziome zostały usunięte poprzez przykrycie emulsją i grysem - informuje Marek Bedliński, dyrektor wydziału infrastruktury chełmskiego starostwa. - Przejście to powstało w 2014 roku, kiedy był budowany chodnik. Nikomu nie służyło, na co zwracała uwagę nawet policja. Taki był jednak wówczas projekt. Minęło już sześć lat, więc jego trwałość została zachowana - dodaje Bedliński.

Znaki pionowe, informujące o przejściu dla pieszych, zostały już wcześniej usunięte. Pozostały pasy, które jakby na złość, nie chciały się same zetrzeć. W końcu, po naszej interwencji, przykryto je czarnym asfaltem. Nadal jednak odcinają się od podłoża.

- W przyszłości kupimy specjalne urządzenie do ścierania farby - deklaruje Bedliński.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe