W tę sobotę Noc Kultury

  • 27.08.2020, 10:07
  • AN
W tę sobotę Noc Kultury Fot. Urząd Miasta Chełm
29 sierpnia zapowiada się naprawdę ciekawa noc. Będą m.in. koncerty, seanse i pokaz impro.

Fani muzyki powinni koniecznie zajrzeć do amfiteatrugdzie zagrają Ecletcic Music oraz Andrzej Korycki i Dominika Żukowska z programem "Ballady na dwa serca". Pierwszy koncert zaplanowano na godzinę 19, natomiast drugi na 20.30. Dobre brzmienie zapewni również Chełmski Park Wodny. Przed budynkiem aquaparku o godzinie 19.30 wystąpi Adam Szabat. Wcześniej, bo od godziny 18, na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich będzie można obejrzeć występy grup artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury, a już o 18.30 spektakl dla dzieci pt. „Podróż za horyzont" w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka z Warszawy.

Swoją ofertę przygotowały również Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Chełmski Dom Kultury. Książnica zaprasza w swoje gościnne progi już o godzinie 15 na warsztaty literacko-plastyczne pn. "Ogród Bajek". O 16.30 rozpocznie się natomiast seans filmowy dla dzieci. W ramach projekcji wyemitowany zostanie film "Naprzód" w reżyserii Dana Scanlona. Po jego zakończeniu kolejna uczta dla kinomaniaków, czyli "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga. Początek o godzinie 18.

ChDK zaprasza z kolei na godzinę 19 na pokaz impro i prezentację graffiti w ramach opisywanej już przez nas akcji Twórcza Brygada Antykryzysowa. Ofertę sportową przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zorganizuje turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz speedballa. Początek o godzinie 15 na kompleksie boisk przy os. Słoneczne.

Ponieważ Noc Kultury to również zwiedzanie, nie może oczywiście zabraknąć wizyt w Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz Podziemiach Kredowych. Do muzeum będzie można wybrać się w godzinach 18-24. Na dziedzińcu muzeum przy ul. Lubelskiej 57 planowane są warsztaty „Stwórz bioróżnorodny ogród przyjazny przyrodzie!" Z kolei na dziedzińcu przy ul. Lubelskiej 56 A odbędą się warsztaty garncarskie.

Duch Bieluch zaprasza mieszkańców do odwiedzin w godzinach 20-23. Wejściówki na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Kredy do odebrania w budynku Podziemi od poniedziałku 24 sierpnia. Będzie można również pozwiedzać Chełm z przewodnikiem z chełmskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Wystarczy o godzinie 20 stawić się przed kinem Zorza. Na pl. Łuczkowskiego stanie wystawa plenerowa „Dawny Rynek. Ratusz staromiejski i kamienica starosty Wojciecha Węglińskiego", a o godzinie 20.30 odbędzie się Fireshow w wykonaniu Teatru Hesperydy z Klubu Wojskowego w Chełmie.

AN

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe